У Державній службі зайнятості склали портрет  типового українського безробітного

У Державній службі зайнятості склали портрет типового українського безробітного

20:23 Липень 22, 2020

Економіка 3796 5 хвилин

Magyar

          За офіційною інформацією, станом на 1 липня 2020 року на обліку в державній службі зайнятості перебувало майже 518 тисяч офіційно зареєстрованих безробітних. Офіційно зареєстрованих! Тобто це ті громадяни України, які свідомо звернулися по допомогу до служби зайнятості, аби отримати статус безробітного і знайти офіційну роботу.

          Що цікаво, половина з них мають дипломи закладів вищої освіти!

          Тож, згідно офіційних статистичних даних, «жінки становили 58% від загальної кількості безробітних, а чоловіки – 42%. Диплом вишу мали 50% зареєстрованих безробітних, 33% – закінчили професійно-технічний навчальний заклад, а 17% – загальноосвітню школу. За віковими групами 31% безробітних – молодь до 35 років, 29% – від 35 до 44, 40% – понад 45 років», – повідомили з цього приводу у Державній службі зайнятості.

          Із загальної кількості безробітних 21,8 тисяч (або 4%) мали інвалідність, 9,2 тис. (або 2%) – колишні учасники АТО,  5,2 тисячі (або 1%) – внутрішньо переміщені особи, 39,5 тисяч (або 8%) – люди, яким до пенсії за віком залишилося 10 і менше років, 4,5 тисяч (або 1%) – випускники навчальних закладів. Усі ці безробітні належать до особливих категорій, які потребують додаткового сприяння в працевлаштуванні.

          До звільнення 17% безробітних працювали у сфері торгівлі, 14% – у переробній промисловості, 13% – у держуправлінні, обороні та соцстрахуванні, 9% – у сільському, лісовому та рибному господарстві.

          З початку дії карантину (тобто з 12 березня по 30 червня) за сприяння служби зайнятості вдалося знайти роботу 174 тисячам українців, з них – 116 тис. безробітних. Беззаперечним лідером у працевлаштуванні за видом економічної діяльності було сільське господарство – 54% від усіх працевлаштованих, далі переробна промисловість  – 13% та 11% – торгівля.

          Після скасування жорстких карантинних обмежень відновлюється робота підприємств та організацій, тож ми маємо поступове збільшення потреби роботодавців у працівниках та призупинення зростання реєстрації безробітних. Уже в червні вдалося працевлаштувати 54 тисячі українців, а це на третину більше, ніж у травні.

          «Державна служба зайнятості має надію, що з відновленням повноцінної роботи всіх сфер діяльності, економічна активність у країні  значно пожвавиться, а це, відповідно, пом’якшить ситуацію на ринку праці та сприятиме зменшенню кількості безробітних», повідомляють у пресслужбі державної установи.

          До речі, усі незайняті особи, які хочуть працювати, а також зайняті особи, які думають над тим, щоб змінити роботу (сумісництво чи у вільний від навчання час) мають право звернутися до ДСЗ, яка посприяє у працевлаштуванні. Реєструють безробітних в ЦЗ незалежно від того, де вони зареєстровані чи фактично перебувають.

          Попри карантин та всі обмежувальні заходи, ДСЗ працює у штатному режимі (оскільки відноситься до системи державних установ).

          Якщо враховувати рішення, які прийняті Урядом, зокрема Постанову КМУ № 211 від 11 березня 2020 р. «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», в карантинний період особистий прийом безробітних у ЦЗ максимально обмежений. А тому: всі консультації (особам, які шукають роботу/зареєстрованим безробітним), пов’язані з тим, щоб отримати соціальні послуги та матеріальне забезпечення, повинні надаватися дистанційно.

          Щодо інформування відвідувачів ДСЗ, то воно проводиться онлайн через офіційний сайт, за допомогою верифікованої Facebook-сторінки ДСЗ, «Освітнього порталу ДСЗ» та платформи «Профорієнтація та розвиток кар’єри».

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня