Коли говорити з дітьми про гроші?

Коли говорити з дітьми про гроші?

10:11 Серпень 11, 2020

Економіка 2794 4 хвилини

Якщо ви не знаєте, як, коли, навіщо і взагалі як говорити з дітьми про гроші, то цей текст саме для вас! Адже, в школі чи дитсадочку фінансовій грамотності не навчають, тому вся відповідальність за те, як ваша дитина навчиться розпоряджатися коштами – повністю на батьках.

Як і будь-що, чому ви намагаєтеся навчити дитину, найкраще передається власним прикладом, так і з грошима – важливо те, як ви говорите і ставитесь до грошей особисто. Адже, дуже важливо розцінювати гроші як інструмент для досягнення цілей чи мрій, а не як мірило того, погана людина чи хороша.

Розпочинати знайомство з грошима експерти радять з 2-3 річного віку дитини. Спершу ви просто показувати дитині, що таке гроші, монетки. Гарною ідеєю буде подарувати дитині копілку, щоб вона туди складала собі монетки. Так дитина радітиме, що монеток стає щоразу більше і водночас вчитиметься основам заощадження.

У 4-5 років про гроші можна говорити за допомогою ігор і з віком поглиблювати знання дитини про гроші як засіб. А от у підлітковому віці варто забезпечити дитині її власні кишенькові кошти. Це не ті кошти, які ви даєте дитині на проїзд до школи чи обіди, а ті, якими вона може розпоряджатися на власний розсуд. Після витрат, хай дитина вам прозвітує, на що витратила і ви зможете дати поради, як наступного разу зробити витрати ефективнішими. Так ви можете домовитись про збільшення суми кишенькових грошей і одночасним збільшенням витрат, які візьме на себе підліток. Також хорошим правилом є те, що, приміром, батьки забезпечують дитину базовими необхідними речами, гаджетами, але, якщо дитина хоче якусь брендову річ чи продукт, то вона має додати до покупки свої власні кошти. Таким чином, дитина-підліток вчиться самостійно приймати рішення щодо того, потрібна їй та забаганка чи ні, а батьки з полегшенням можуть зітхнути, уникнувши дитячих вимагань всього най-найкращого, що є у когось там іншого в класі чи школі, та водночас мотивують дитину заощаджувати, накопичувати кошти, шукати шляхи, як можна підзаробити та стати врешті-решт фінансово грамотною і незалежною особистістю.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня