Уряд передав Фонду держмайна 200 підприємств для приватизації

Уряд передав Фонду держмайна 200 підприємств для приватизації

18:33 Серпень 12, 2020

Економіка 4805 3 хвилини

Magyar

Кабінет міністрів передав близько 200 підприємств Фонду держмайна для приватизації. Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду.

“В Україні понад 3000 державних підприємств. Жоден український уряд не міг ефективно управляти такою кількістю. Тому наша стратегія – залишити під контролем держави приблизно 300 об’єктів. Це оптимальний варіант, який дасть змогу уряду залишатися ефективним власником”, – написав прем’єр-міністр Денис Шмигаль на своїй сторінці у Facebook за підсумками засідання уряду в середу.

Згідно з розпорядженням, об’єкти державної власності, які перебувають в управлінні уповноважених органів управління, передаються в сферу управління ФДМ з метою їх подальшої приватизації.

Спочатку мали затвердити такий список:

  • перелік цілісних майнових комплексів державних підприємств, установ і організацій, які передаються в сферу управління ФДМ (198 об’єкти);
  • перелік суб’єктів господарювання, повноваження з управління корпоративними правами держави яких передаються ФДМ (12 об’єктів);
  • перелік державних об’єднань, контроль за діяльністю яких здійснює ФДМ (1 об’єкт).

Під час ухвалення проекту розпорядження Кабміну “Про передачу об’єктів державної власності до сфери управління Фонду державного майна”, з метою додаткового вивчення доцільності передачі були виключені з переліку державні підприємства: “Завод порошкової металургії”, Український державний науково-дослідний і проектний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу, Донецький державний науково-дослідний та проектний інститут кольорових металів, “Екотрансенерго” і “Кривбаспроект”.

Крім того, з переліку держпідприємств для передачі до ФДМ були виключені: Науково-дослідний інститут техніки безпеки хімічних виробництв, Харківське промислово-торговельне підприємство, Український науково-дослідний інститут спеціальних сталей, сплавів та феросплавів, Науково-дослідний і проектний інститут хімічних технологій “Хімтехнологія”, “Укрпромзовнішекспертиза”, Львівське державне спеціальне конструкторське бюро “Топаз”, “НДЦ рідких мінеральних добрив”, державне науково-технологічне виробниче підприємство “Верес”, Розрахунково-кліринговий центр, “Полупанівський кар’єр”, “Держінформаналітіка”, “Партнерський фонд”, “Промислово-металургійний консалтинг” і “Фінпро”.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня