Уряд Великобританії оголосив, що країна впала у рецесію

Уряд Великобританії оголосив, що країна впала у рецесію

08:29 Серпень 13, 2020

Економіка 4355 4 хвилини

Magyar

У Великобританії у середу, 12 серпня, офіційно оголосили про те, що країна впала у рецесію, яка визначилася через два послідовних квартали економічного спаду. Це сталося вперше за 11 років з моменту світової кризи 2008-2009 рр. через вплив наслідків пандемії коронавірусу на економіку і звело нанівець зусилля британського уряду з підйому показників валового внутрішнього продукту країни (ВВП) за останні 17 років.

Канцлер британського Казначейства Ріші Сунак в інтерв’ю ЗМІ попередив про нову хвилю втрати робочих місць, заявивши, що для британців «настали важкі часи». І все це тому, що відбулося скорочення британського національного ВВП на 20,4% у другому кварталі поточного року, а це – найбільше падіння серед усіх економік G7, про вони оголосили на сьогоднішній день.

За словами Ріші Сунака, воно відбулося через значне зниження обсягів продажів товарів і купівельної спроможності громадян країни, а також через масове закриття цілого ряду підприємств і фірм на протязі кількох останніх місяців.

Незважаючи на те, що від коронавірусу постраждали всі провідні економіки світу, британська переживає найзначніше падіння, тому що на сектор послуг припадає 80% ВВП країни, до того ж обмежувальні заходи в Великобританії були введені пізніше, ніж в інших європейських державах і, таким чином, економічна діяльність була паралізована протягом усього II кварталу 2020 року.

«Сотні тисяч людей вже втратили роботу і, на жаль, це станеться ще з багатьма. Але, незважаючи на те, що нам потрібно буде приймати важкі рішення, ми нікого не залишимо без надії і без можливостей», – пообіцяв міністр фінансів. Ріші Сунак наполягає, що повернення до заходів жорсткої економії не буде. Також він нагадав, що у жовтні цього року завершиться дія державної програми підтримки працівників і компаній, на яку влада витратила вже близько £34 мільярдів.

З цього приводу, економіст із фінансової конгломерату ING Джеймс Сміт зазначав: «На тлі пандемії Великобританії також необхідно вирішувати проблему «брексіту». Дуже скоро закінчиться перехідний період і, незважаючи на угоду або її відсутність, бізнес зіткнеться новими витратами в період, коли рентабельність підприємств уже знаходиться під питанням».

Тож, у разі, якщо ЄС та Великобританія не домовляться про майбутні торговельні відносини, введення нових тарифів просто підірве процес відновлення британкою економіки і рецесія може виявитися ще глибшою і тривалішою.

Британське Управління національної статистики (ONS) вже підтвердило, що спад економіки країни у більшій мірі був викликаний вимушеним закриттям магазинів, гіпермаркетів, готелів, ресторанів тощо.

До слова, сектор послуг, на який припадає чотири п’ятих економіки країни, зазнав найбільший квартальний спад за всю історію спостережень, а зупинка британських заводів привела до найнижчого рівня виробництва автотранспорту починаючи з 1954 року.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня