Найбагатша компанія світу кардинально змінює свою політику через все той же коронавірус

Найбагатша компанія світу кардинально змінює свою політику через все той же коронавірус

08:33 Вересень 5, 2020

Економіка 483

Ні для кого не є секретом, що пандемія коронавірусу глобально вплинула на весь світ. Не залишилася осторонь і енергетична галузь, на яку COVІD-19 вплинула напевно найбільша за увесь час існування галузі як такої. Ще ніколи не було таких коливань ціни на ключові марки нафти як цього року, а провідні гравці світу узагалі змушені вносити дуже серйозні корективи у цьому надпотужному і надважливому бізнесі.

У їх число входить і саудівська компанія Saudi Aramco – найбільша компанія світу, а отже і найбільший та найбагатший виробник нафти у світі. Через обвал цін на сировину і зниження попиту ця компанія готова піти на безпрецедентний крок: відмовитися від своїх багатьох проектів і, навіть, продати частину активів. Про це повідомляє авторитетне видання CNN.

Великою проблемою для виробника залишається прогноз цін на нафту, оскільки ф’ючерси на марку Brent як і раніше на 33% нижче, ніж на початку поточного року. З квітня по червень цього року чистий прибуток нафтового гіганта впав на 73% (до 6,6 мільярда доларів США). Тож, тепер Aramco стоїть перед дуже важким вибором, прагнучи заощадити свій капітал.

Вже незабаром деякі угоди за кордоном, укладені ще до пандемії і, які мають надзвичайно важливе геополітичне значення, можуть бути припинені. До прикладу, купівля 20% акцій нафтохімічного бізнесу індійської компанії Reliance Industries. Будівництво нафтопереробного комплексу в Китаї (вартістю 10 мільярдів доларів США) вже заморожено. Aramco планує відмовитися і від планів по розширенню свого нафтопереробного заводу у США.

До відома, провідні експерти переконані, що це ще далеко не кінець. Так, глава відділу нафтових ринків IHS Markit Джим Буркхард впевнений, що попит не досягне того рівня, який був до пандемії коронавірусу ще принаймні до кінця першого кварталу 2021 року. Це проблематично для Aramco, тому що компанія щорічно повинна платити дивіденди у розмірі 75 мільярдів доларів США протягом наступних п’яти років.

Тож, на днях компанія Aramco публічно оголосила про створення нового спеціального підрозділу, який буде проводити переоцінку портфелю компанії, щоб створити «стійкість, гнучкість і здатність реагувати на мінливу динаміку ринку».

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня