У Женеві можуть проголосувати за найвищу мінімальну зарплату в світі

У Женеві можуть проголосувати за найвищу мінімальну зарплату в світі

10:30 Вересень 10, 2020

Економіка 388

Magyar

Якщо законопроєкт буде проголосований, мінімальна заробітна плата в розмірі 4086 швейцарських франків за 40 годин роботи на тиждень – близько 123 тисячі 825 гривень, – стане реальністю.

Мешканці швейцарського кантону Женева 27 вересня, крім інших чотирьох питань, голосуватимуть щодо найвищої мінімальної заробітної плати у світі, щоб законодавчо визначити погодинну заробітну плату в розмірі 23 швейцарські франки (приблизно 697 грн.), – пише Euronews. Портал додає, що з таким нововведенням Швейцарія стала б країною з найвищою мінімальною заробітною платою у світі, яка значно перевищила б рекордну мінімальну зарплату Австралії, де обов’язкова мінімальна виплата становить майже 20 австралійські долари на годину (близько 410 грн.).

Якщо законопроєкт буде проголосований, мінімальна заробітна плата в розмірі 4086 швейцарських франків за 40 годин роботи на тиждень – близько 123 тисячі 825 гривень – стане реальністю. Ініціатива референдуму була ініційована організацією Communauté genevoise d’action syndicale (CGAS) у Женеві та підтримується лівими політичними партіями. На думку ініціюючої профспілки, на меншу суму просто неможливо нормально забезпечити проживання. Президент CGAS Давіде де Філіппо заявив швейцарській газеті, що обов’язкова мінімальна заробітна плата торкнеться близько тридцяти тисяч людей у кантоні, дві третини з яких – жінки.

В якості прикладу автори пропозиції використали систему кантону Невшатель у Швейцарії. Там уперше в історії Швейцарії мінімальна заробітна плата, яка набрала чинності в 2017 році (через 16 років після успішного референдуму), була встановлена на рівні 20 франків / годину. Згодом він був представлений і в кантоні Юра. Подібний мінімум нещодавно був прийнятий у кантоні Тічіно, але наразі не був введений. У Базелі люди також зможуть прийняти рішення про погодинну заробітну плату в розмірі 23 швейцарських франків, але точна дата цього голосування ще не встановлена.

Портал нагадує, що референдум про обов’язкову мінімальну заробітну плату вже проводився дев’ять років тому, але тоді 54 відсотки виборців відхилили цю ідею. У 2014 році найбільша швейцарська федерація профспілок ініціювала загальнонаціональний референдум про мінімальну погодинну заробітну плату в розмірі 22 швейцарських франків, і хоча 76,3 відсотка виборців відхилили її, у кантоні Женева цей показник був нижчим – 66 відсотків. Цього разу прихильники ініціативи можуть сподіватися, що епідемія коронавірусу повпливає на людей, і вони проголосують за мінімальну зарплату, адже карантин підкреслив важливість кількох основних професій, які є досить незахищеними.

Джерело:  (mandiner.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня