На Закарпатті у середньому пенсія зросла на 41 гривню

На Закарпатті у середньому пенсія зросла на 41 гривню

12:29 Вересень 11, 2020

Економіка 2023 3 хвилини

З 1 вересня 2020 року в Україні зріс розмір мінімальна заробітна плата – із 4 723 гривень до 5 000 гривень. Як це вплинуло на розмір пенсійних виплат, коментує заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Галина МАСЛЯКЕВИЧ.

– У зв’язку зі зростанням мінімальної заробітної плати з 1 вересня цього року перераховано пенсії пенсіонерам, які мають 65 років і більше.

Але зверну увагу: така пенсійна виплата встановлюється тільки для непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років та мають страховий стаж 35 років – чоловіки, 30 років – жінки.

Статтею 28 Закону України № 1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що, починаючи з 1 січня 2018 року, для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі 40 відсотків від мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, визначений законом.

З 1 вересня 2020 року зазначений показник – 40 відсотків від мінімальної заробітної плати – становить 2000 гривень (5000 грн х 40%).

В нашій області з 1 вересня пенсії переглянуто 37460 закарпатським пенсіонерам. В середньому пенсійні виплати зросли на 41 гривню.

Зазначу, пенсіонерам не потрібно звертатись в органи Пенсійного фонду – пенсії перераховують в автоматичному режимі, без особистого звернення громадян.

І ще одна важлива зміна. У зв’язку зі зростанням мінімальної заробітної плати відповідно зріс і розмір мінімального єдиного соціального внеску, і на сьогодні він становить 1100 гривень.

Таким чином,з вересня цього року фізичні особи-підприємці, незалежно від обраної системи оподаткування, особи, котрі здійснюють незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства та роботодавці при нарахуванні зарплати основному працівнику сплачуватимуть єдиний соціальний внесок не нижче 1100 гривень.

Окрім того, збільшилась і максимальна база для нарахування єдиного соціального внеску, яка з 1 вересня становить 75000 гривень (15 мінімальних заробітних плат), повідомляє Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня