Дванадцять білоруських IT-компаній прийняли рішення перенести свою діяльність в Латвію

Дванадцять білоруських IT-компаній прийняли рішення перенести свою діяльність в Латвію

17:43 Вересень 15, 2020

Економіка 136

12 білоруських компаній які представляють сектор інформаційних і телекомунікаційних технологій і інші сфери, наприклад, “зелену” енергетику прийняли рішення про перенесення діяльності в Латвію.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Delfi.

“Ми усвідомлюємо, що цим компаніям зараз проблематично отримати необхідні довідки в держустановах Білорусі, тому з кожною компанією працюємо індивідуально, вислуховуємо прохання і в співпраці з МЗС і МВС оперативно розв’язувати питання, пов’язані з підготовкою необхідних документів”, – розповів міністр економіки Латвії Яніс Вітенбергс.

Названі компанії представляють сектор інформаційних і телекомунікаційних технологій та інші сфери, наприклад, “зелену” енергетику. Кілька компаній кваліфікувалися як стартапи в рамках вимог закону про підтримку діяльності стартапів. Ці підприємства планують перевести в Латвію приблизно 470 співробітників, переважно топменеджерів і провідних фахівців.

Таким чином, зараз триває робота над рішенням, яке дозволить білоруським компаніям якомога швидше перенести діяльність в Латвії. Створено спеціальну команду, в якій працюють представники Мінекономіки, Латвійського агентства інвестицій і розвитку (ЛАІР) та інших відомств, щоб в прискореному порядку розглядати заявки від білоруського бізнесу і пропонувати розв’язання проблем. Водночас ведеться робота з латвійськими фінансовими установами, щоб знайти компроміс і створити “зелений коридор” для переїзду іноземних компаній в Латвію.

Загалом після виникнення політичної кризи в Білорусі ЛАІР мобілізувало ресурси для комунікації з білоруськими компаніями про перенесення діяльності в Латвію. Докладні консультації були надані 116 білоруським компаніям, в яких загалом працюють 4000 осіб. 30 з цих компаній працюють в сфері ІТ, 25 підприємств займаються виробничою діяльністю.

Білоруський IT-сектор в останні роки був єдиним в економіці країни, який розвивався помітними темпами. У 2017-2019 роках експорт IT-послуг з Білорусі зріс майже в 2,5 рази – до 2 млрд. дол. У 2019 технологічні компанії забезпечили Білорусі майже 50% приросту ВВП. Значною мірою зростання IT було забезпечене Парком високих технологій, створеним за дорученням Олександра Лукашенка.

Після виборів 9 серпня і початку протестів в Білорусі технологічний сектор збунтувався проти беззмінного лідера. 12 серпня сотні керівників і тисячі співробітників білоруських IT-компаній у відкритому листі зажадали зупинити поліційне насильство і провести нові прозорі вибори президента.

Укрінформ

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня