У Лівії відновили видобуток нафти

У Лівії відновили видобуток нафти

10:29 Вересень 16, 2020

Економіка 246

Magyar

«Видобуток нафти в Лівії відновлено», – запевнив посольство США в суботу генерал Галіфа Хафтар, командувач Лівійської національної армії (ЛНА), яка домінує в східній частині країни.

Повідомлення з’явилося на сайті дипломатичного представництва. Хафтар особисто взяв на себе зобов’язання, що енергетичний сектор знову вироблятиме продукцію не пізніше 12 вересня, ідеться в ньому.

Посол США Річард Норланд у листі до Хафтара заявив, що США підтримують фінансову модель, яка надійно гарантує, що доходи від видобутку нафти й газу будуть розподілятися відкрито, а отримані таким чином кошти служитимуть лівійському народу.

Видобуток на родовищах нафти в країні припинився приблизно на пів року. Нафтові порти в східній частині країни також були закриті. Національна нафтова компанія NOC повідомила про збитки в близько $ 6,5 млрд до 21 серпня включно.

Уряд лівійської єдності (ГНА), визнаний міжнародною спільнотою, оголосив про припинення вогню минулого місяця й закликав зупинити бойові дії по всій державі, а також наголосив на необхідності створення зон без зброї у стратегічно важливих містах Клірт та Джуффа для досягнення примирення.

Члени парламенту в Тобруку підтримали ініціативу, закликаючи до виведення іноземних військ, що дислокуються в країні, та відновлення видобутку нафти.

Лівія поринула в хаос і глибоку політичну та економічну кризу після повалення й убивства диктатора Муаммара Каддафі у 2011 році.

На сьогодні більшістю східної й південної частини країни керує парламент. Він знаходиться в Тобруку й пов’язаний із генералом Галіфою Хафтаром, якого підтримують Росія, Єгипет та Об’єднані Арабські Емірати. Контроль уряду єдності Тріполі, котрий підтримує Анкара, фактично обмежений столицею та прилеглими до неї районами.

Джерело:  (vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня