Ціна продовольчих товарів зросла б удвічі, якщо взяти до уваги навантаження на навколишнє середовище

Ціна продовольчих товарів зросла б удвічі, якщо взяти до уваги навантаження на навколишнє середовище

10:26 Вересень 18, 2020

Економіка 759

Magyar

Німецький магазин вирішив показати на подвійному ціннику вплив виробництва на навколишнє середовище порівняно з ціною продовольчих товарів. Навіть якщо йдеться про органічні продукти, низькі показники не надходили.

Покупці можуть отримати два цінники на деякі товари в німецькому магазині Penny Market: на додаток до звичайного цінника, вони також показують, скільки коштував би товар, якби всі екологічні ресурси, використані для виробництва, були включені в ціну, пише Store Insider. Іншими словами, вони практично розраховують вплив виробництва на навколишнє середовище відповідно до ціни продукту.

Цифри базуються на дослідженнях Аугсбурзького університету й показують, що, якщо врахувати екологічну шкоду, ціна на товар значно зросте. Наприклад, фарш подорожчав би на 173%, молоко – на 122%, і навіть вартість сирів підскочила б у 1,5–2 рази.

Вплив виробництва фруктів та овочів на навколишнє середовище є меншим: на яблука припадає 8% ціни, картоплю та помідори – 12%, але навіть для бананів, які доставляють з іншої частини планети, цей показник становить лише 19%. Однак навіть щодо органічного м’яса, собівартість продукції сягає 126% ціни.

Джерело: hvg

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня