Чому британські банки заявили, що не зможуть обслуговувати своїх громадян після 31 грудня цього року?

Чому британські банки заявили, що не зможуть обслуговувати своїх громадян після 31 грудня цього року?

18:36 Вересень 22, 2020

Економіка 925

Magyar

Британські банки вже не зможуть обслуговувати британців, що живуть і працюють в Євросоюзі після 31 грудня цього року. Найбільші фінансові організації королівства розсилають співвітчизникам тисячі повідомлень про те, що вони втратять свої рахунки протягом найближчих тижнів.

Як відомо, перехідний період Brexit закінчиться саме 31 грудня, і після цього банки Великобританії автоматично позбудуться загальноєвропейської ліцензії на надання фінансових послуг на континенті. Цей факт вже підтвердили у Національному банку Нідерландів.

За даними інформаційного видання Daily Mail, банки Lloyds, Barclays і Coutts почали повідомляти клієнтів-експатріантів про закриття рахунків о 23.00 (за Грінвічем – авт.) 31 грудня цього року. Банкіри вже сьогодні розглядають закінчення терміну дії угоди з ЄС як «бюрократичний кошмар”.

До прикладу, один із найвідоміших британських барків Lloyds Bank підтвердив, що не зможе надавати послуги у Нідерландах, Словаччині, Німеччині, Ірландії, Італії та Португалії.

А тим часом, формат нових відносин Великобританії з Євросоюзом до сих пір не визначений. Якщо ситуація не зміниться, британським банкам доведеться домовлятися з кожною державою ЄС окремо. При цьому Лондон, на відміну від ЄС, вже прийняв постанову, за якою європейські банки зможуть безперешкодно продовжити роботу на території королівства.

Що цікаво, на минулому тижні економісти банку Goldman Sachs заявили, що втрати Великобританії у разі зриву домовленостей з ЄС щодо Brexit, швидше за все, будуть у два-три рази більші, ніж результат найстрашнішої пандемії, що спостерігалася у післявоєнній історії.

Зокрема, втрати рекреаційного, харчового і оптового бізнесу, додадуться до секторів, які, швидше за все, будуть «покарані» у зв’язку з виходом Великобританії з Євросоюзу. До них відносяться підприємства хімічної та текстильної промисловості, а також виробництво електроустаткування. «Є побоювання, що наступний рік буде ще гірше через комбінації, пов’язаної з коронавірусів, яка все ще дуже сильно виходить з-під контролю, і додаткового удару практично від усього, що виходить від переговорів по Brexit», – застерігають банкіри Goldman Sachs.

Поряд із цим, ЄС і Великобританія заявили, що підтримують тісні контакти і плани з проведення ще одного раунду торговельних переговорів у кінці цього місяця. Однак Брюссель ясно дав зрозуміти, що не зможе підписати нові торгові угоди, якщо Лондон порушить раніше прийняті зобов’язання.

Нагадуємо, статус Північної Ірландії є «яблуком розбрату» між ЄС і Великобританією. Раніше сторони домовилися, що Північна Ірландія, будучи суб’єктом британського митного простору, одночасно буде мати доступ до внутрішнього ринку ЄС. Лондон і Брюссель підписали відповідний протокол.

Проте 9 вересня Лондон прийняв законопроект про внутрішні ринки, які повинні регулювати відносини між адміністративними частинами Сполученого Королівства після завершення у кінці 2020 роки перехідного періоду Brexit. У документі конкретно зазначається, що його пункти будуть мати силу, незважаючи на невідповідність або несумісність з міжнародним правом.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня