Британський бізнес вимагає від власного уряду домовитись із ЄС по Brexit до 31 грудня цього року

Британський бізнес вимагає від власного уряду домовитись із ЄС по Brexit до 31 грудня цього року

20:52 Вересень 28, 2020

Економіка 3141 5 хвилин

Британські компанії зажадали від уряду країни якомога швидше укласти угоду по Brexit до закінчення перехідного періоду 31 грудня цього року, щоб досягти торгової угоди і запобігти хаосу на кордоні. Британські підприємці також заявили, що в іншому випадку не зможуть підготуватися до обмежень на торгівлю з ЄС.

До відома, за даними опитування, проведеного Конфедерацією британської промисловості і оприлюдненим напередодні вирішального тижня переговорів Британії та ЄС, понад три чверті керівників підприємств (77%) заявили: вони хочуть, щоб угода була погоджена. Тільки 4% глав компаній заявили, що вважають за краще відмовитись від угоди. При цьому підтримка угоди зростає до 86% серед глав дистриб’юторських компаній і 83% британських виробників, відзначає інформаційне видання Guardian.

Ще минулого тижня міністр кабінету міністрів Британії Майкл Гоув заявив, що при «м’якому песимістичному сценарії» від 50% до 70% підприємств великого бізнесу країни будуть готові до нового прикордонного контролю після Brexit. Цей факт здатен суттєво погіршити ситуацію у британській економіці, яка впала ще на 23% за останні три місяці через обмеження під час пандемії.

Тож, Майкл Гоув уже направився до Брюсселя для проведення вирішального раунду переговорів про майбутні відносини Лондона з Європейським союзом. Міністр Гоув зустрівся з віце-президентом Європейської комісії Марош Шефковіч, щоб обговорити реалізацію деталей майбутнього розлучення ЄС і Британії. Самі переговори поновляться вже у вівторок і обидві сторони спробують нарешті узгодити торговельну угоду, яка набирає чинності після Brexit. Цю інформацію підтвердили у ВВС.

А тим часом, і від британського уряду і з штаб-квартири ЄС надходять досить змішані повідомлення про ймовірність укладання угоди. Брюссель як і раніше стурбований тим, що британський прем’єр Борис Джонсон не виявляє готовності йти на компроміс з таких питань, як рибальство і правила державної допомоги.

Минулого тижня британська влада заявила, що до укладення самої угоди належить «виконати ще багато роботи». Представник ЄС сказав, що їх головний парламентер Мішель Барньє налаштований ні оптимістично, ні песимістично, але «сповнений рішучості досягти угоди».

Як відомо, остання серія переговорів між двома сторонами зазнала чергової невдачі після того, як британські офіційні особи представили закон про внутрішній ринок, який дозволив би Лондону скасувати частину первісної угоди про Brexit. За словами віце-президента Європейської комісії Мароша Шефковіча, якби законопроект був прийнятий, це стало б «надзвичайно серйозним порушенням» угоди про вихід і міжнародного права. Він закликав британський уряд відкликати законопроект «до кінця місяця», додавши, що угода про відкликання «містить ряд механізмів і засобів правового захисту для усунення порушень юридичних зобов’язань, що містяться у тексті, які Європейський Союз не буде виконувати».

У відповідь британська влада заявила, що «Лондон сумлінно виконає свої договірні зобов’язання», але закликала ЄС «пам’ятати про основоположний принцип парламентського суверенітету». У підсумку законопроект так і не був відкликаний і повинен окремо обговоритися у британському парламенті.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня