Наскільки і чому ковідпандемія збагатила найбагатших людей світу?

Наскільки і чому ковідпандемія збагатила найбагатших людей світу?

14:11 Жовтень 7, 2020

Економіка 3854 6 хвилин

Magyar

Одразу зазначимо, що світові мільярдери досягли колосального успіху під час пандемії коронавірусу, у цілому збільшивши свої і без того величезні статки до рекордного рівня у 10,2 трильйона доларів США.

Звіт швейцарського банку UBS показав, що мільярдери загалом примножили свої статки більш ніж на чверть (на 27,5% – авт.) у самий розпал коронавірусної кризи з квітня по липень цього року, у той час як десятки, а, можливо, і сотні мільйонів людей у всьому світі втратили роботу або щосили намагалися вижити, покладаючись тільки на державну фінансову допомогу.

UBS також повідомив, що фінансовий стан мільярдерів досяг нового максимуму, перевершивши попередній рекорд у 8,9 трильйона доларів у кінці 2017 року. Число мільярдерів також досягло нового максимуму – 2189 чоловік, у порівнянні з попереднім рекордом у 2158 осіб у 2017 році.

У звіті банку говориться, що багатії в основному отримували вигоду через зростання котирувань їхніх компаній на світових фондових ринках під час глобальних обмежень у березні та квітні цього року, коли багато клієнтів вдавалися в основному до онлайн-покупок і послуг. Таким чином, акції кількох технологічних компаній, які належать мільярдерам, дуже різко зросли в ціні.

Із цього приводу, виконавчий директор аналітичного центру High Pay Center Люк Хільярд заявив, що «надмірна концентрація багатства є згубним явищем як із моральної точки так і з економічної та соціальної точок зору». «Багатство мільярдера – це стан, який практично неможливо витратити на кілька життів в абсолютній розкоші», – сказав Люк Хільярд, додавши, що «результати звіту UBS, які показують, що надбагаті люди стають ще багатшими, є ознакою того, що капіталізм працює не так, як повинен».

Як відзначають експерти, нинішні «супербагачі» володіють найбільшою концентрацією багатства з часів «позолоченого століття» у США на рубежі ХХ-го століття, коли такі сім’ї, як Карнегі, Рокфеллери і Вандербільти, контролювали величезні статки.

На думку одного з укладачів звіту, аналітика UBS Йозефа Штадлера, величезний розрив нерівності між багатими і бідними може привести до «удару у відповідь». «Ми знаходимося на переломному етапі, – зазначив Штадлер. – Концентрація багатства така ж, як і в 1905 році, і це турбує насправді мільярдерів. Проблема полягає у впливі відсотка на відсотки, який збільшує великі гроші, і питання у тому, наскільки все це стійке і в який момент суспільство втрутиться і завдасть удару у відповідь?».

За оцінками фінансових аналітиків, сьогодні найбагатшою людиною на планеті є Джефф Безос, засновник і виконавчий директор Amazon, зі статком у 189 мільярди доларів США. Згідно з індексом мільярдерів Bloomberg, поточний фінансовий стан Джеффа Безоса у цьому році зріс на 74 мільярди доларів США через різке зростання вартості акцій Amazon у міру того, як все більше людей зверталися у компанію за онлайн-покупками під час пандемії.

А Ілон Маск, засновник компанії з виробництва електромобілів Tesla, у цьому році заробив найбільше грошей серед надбагатіїв: його статки збільшилися на 76 мільярдів доларів до загального показника у 103 млрд доларів.

В звіті UBS також заявили, що багато мільярдерів щедро пожертвували частину своїх статків, щоб допомогти владі у боротьбі з коронавірусною інфекцією і полегшити фінансові наслідки ізоляції для простих сімей. Так, з березня по червень 2020 року 209 мільярдерів надали допомогу еквівалентну 7,2 мільярда доларів. Зокрема, у США 98 мільярдерів пожертвували у цілому 4,5 мільярда доларів, у Китаї 12 мільярдерів виділили 679 мільйонів доларів, а в Австралії всього два мільярдери пожертвували 324 мільйони доларів.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня