Дефіцит бюджетів країн єврозони через пандемію досягне немислимих масштабів

Дефіцит бюджетів країн єврозони через пандемію досягне немислимих масштабів

10:09 Жовтень 24, 2020

Економіка 1190

Magyar

Сукупний дефіцит бюджетів 19 країн єврозони наблизиться до тисячі мільйонів євро через великі витрати на подолання коронакризи, передає Kitekintő  з посиланням на Financial Times.

Підрахунки видання ґрунтуються на проєктах бюджетів держав єврозони, які були опубліковані на сайті Єврокомісії. Згідно з цими документами, сукупний дефіцит у 2020-му становитиме 976 млн євро, або 8,9% ВВП. Цей показник майже в 10 разів перевищить торішній і в рівно в 10 разів – оригінальний прогноз Єврокомісії на поточний рік.

За даними Європейського центрального банку (EKB), попередній пік дефіциту єврозони припав на початок 2010 року, коли дефіцит бюджету зріс до 6,6% ВВП.

Однак, на думку експертів, такий дефіцит бюджету через збільшення державних витрат на епідемію коронавірусу є прийнятним за нинішніх обставин. Президент ЄЦБ Крістін Лагард у неділю на банківському форумі заявила: «Фіскальна та грошова підтримка повинна залишатися ще протягом тривалого часу, інакше ми ризикуємо обмеженим відновленням ринку праці, подальшим послабленням життєздатного бізнесу та збільшенням соціальної нерівності».

На осінній зустрічі МВФ та Світового банку, яка завершилася наприкінці тижня, заперечень проти збільшення бюджетного дефіциту не виникло. Віцепрезидент та головний економіст Світового банку Кармен Рейнхарт каже: «Зараз найголовніше – перемогти у війні, а подумати про те, як пізніше врегулювати витрати, ми ще встигнемо».

Джерело: kitekinto.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня