Боротьба з дитячою працею в какао-індустрії не принесла очікуваних результатів

Боротьба з дитячою працею в какао-індустрії не принесла очікуваних результатів

08:59 Жовтень 26, 2020

Економіка 3020 3 хвилини

Magyar

Майже половина, 45%, дітей віком від 5 до 17 років виконують небезпечні роботи на плантаціях какао в Гані та Кот-д’Івуарі, зазначається в доповіді Чиказького університету, зробленій на замовлення міністерства праці США, повідомляє видання Business Insider.

Ідеться загалом приблизно про 1,6 мільйона дітей, які працюють у нічні зміни, переносять важкі тягарі та використовують гострі інструменти, щоб підняти галузь, котра, за прогнозами експертів, щорічно зростатиме в середньому майже на 5% до 2027 року.

Крім того, кількість таких дітей збільшилася на 30% за останнє десятиліття паралельно зі значним поширенням вирощування какао. Це викликає особливе занепокоєння, оскільки представники шоколадної індустрії 20 років тому пообіцяли вжити заходів для обмеження використання дитячої праці. Наприклад, компанії «Нестле» та «Марс» підписали угоду з Конгресом США у 2001-му про вирішення проблеми. У 2010 році повідомлялося про зменшення «найгірших форм» дитячої праці на 70% до 2020-го. А результатом стало збільшення на 30%.

Водночас один із авторів згаданої доповіді Карім Кісія (Kareem Kysia) у коментарі виданню Business Insider повідомив, що суб’єкти какао-індустрії справді вживають заходів заради захисту дітей, але цих зусиль недостатньо. «Якщо в нас є велике відро гарячої води, і ми виллємо його у ванну, то відчуємо різницю. Однак, якщо ми зробимо те саме з басейном, це нічого не дасть», – зазначив дослідник.

У відповідь на звіт виробники шоколаду пообіцяли виділити на вирішення проблеми додаткові мільярди доларів. Вони додали, що дійсно не змогли виправити ситуацію, бо не передбачили, наскільки складною вона виявиться.

 (hvg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня