Європі загрожує серйозна економічна криза

Європі загрожує серйозна економічна криза

14:23 Січень 9, 2020

Економіка 4850 6 хвилин

Magyar

Світу загрожує чергова економічна криза – останнім часом з’явилося багато публікацій з таким попередженням. На думку спеціалістів економічне сповільнення швидко досягне і Європи і може стати глибшим, ніж світова економічна криза 2008-го року.

Один з найбільших фінансових конгломератів світу «Lehman Brothers» збанкрутував 12 років тому. Крах похитнув не тільки діловий світ, він став першим видимим знаком світової кризи 2008-го року, від якої кілька країн членів Євросоюзу оговталися лише через кілька років, або зовсім її не подолали.

«Керівництво Євросоюзу не змогло вирішити економічно-фінансову кризу, що вибухнула у 2008 році. До сьогодні Грецію тримають на «дихальному апараті», серйозні проблеми є і в Італії, Іспанії, Португалії. Світова економіка певною мірою вирішила цю ситуацію, оскільки у південній Європі не має країн, які найбільше постраждали від економічної та оголосили через це державне банкрутство», – зазначив у програмі «Unió 28» на телеканалі М1 Петер Торчі, директор дослідження «Центру основних прав». Проте, на думку фахівців, кон’юнктура, тобто економічний підйом, завершується. Передумови цього вже були видимі протягом попередніх років, хоча й не у вигляді кризи.

Спостерігається економічна депресія

«Бачити наперед кризу практично неможливо. Кризам притаманно бути непередбачуваними. Якщо подивитися на стан світової, зокрема, європейської економіки тепер, можемо зазначити, що спостерігається економічна депресія, котра супроводжується економічним сповільненням, – наголосив Іштван Сакалі, керівник науково-практичного дослідницького центру економічної політики та економічної стратегії.

Економічне сповільнення цього року може продовжуватися.

На думку фахівців, у 2020 році є загроза економічної кризи, котра буде потужніша за 2008 рік та пошириться на всю Європу. В економіці країн Західної Європи щось зламалося. Неправильні рішення, прийняті в Брюсселі, а також урядами деяких західноєвропейських держав, починають давати про себе знати.

«Внаслідок цього економіка Європи сповільнилася у 2019 році, а в 2020-му у провідних державах Європейського союзу може виникнути ситуація, що ВВП матиме негативні показники, розпочнеться рецесія. Це матиме серйозні наслідки для Західної Європи, оскільки існує соціальна напруга, спричинена міграцією, яку неправильно розуміє Брюссель, а також економічна ситуація, яка також створює соціальну напругу, – вважає політолог Томаш Ланці.

Нова криза може призвести навіть до того, що країни, котрі приєдналися до Єврозони маючи слабку економіку, у майбутньому можуть прийняти рішення про вихід з неї.

Наприклад, Італія. На думку Пейтера Терчі, наближенню кризи сприяє не тільки сповільнення економіки, але й рішення політичних керівників.

Виникнення кризи можуть спричиняти неправильні рішення

Цьому сприяє і безвідповідальна політика, яку представляла Єврозона під проводом Німеччини в останні роки. «Рятувальні жилети» були кинуті Греції та кільком країнам Південної Європи.

«Ці країни та їхні уряди не вчилися на своїх помилках і не вели більш відповідальну політику ані в економічній сфері, ані в політиці щодо Європейського Союзу. Колишнє керівництво Європейського Союзу значною мірою сприяло поганому управлінню та врегулюванню криз», – каже Петер Терчі.

Сприяло цьому і ті рішення ЄС, котрими Європа, наприклад, послабила власну автомобільну галузь. Ще одне неправильне рішення – закриття німецьких атомних електростанцій.

«Німецька економіка знаходиться насправді не в найкращому стані. Є тривожні знаки, котрі призвели до економічних труднощів та економічного уповільнення. І якщо ми будемо шукати причини цього уповільнення, то бачимо, що вони можуть бути різними, а також частково пов’язаними з німецькою енергетичною політикою. Німеччина вирішила закрити свої атомні електростанції, і, як наслідок, ціни на енергоносії в Німеччині зараз найвищі», – зазначив Іштван Сакалі.

Згідно з економічними даними, в найбезпечніших умовах у Європі перебувають країни Вишеградської четвірки. Тож у випадку кризи Угорщина зможе протистояти їй ще краще, ніж у 2008 році. Незалежно від цього, угорська економіка також відчує наслідки світової кризи.

Світову кризу відчує і угорська економіка

«Якщо в Західній Європі буде криза, угорська економіка також це відчує. Це не означає, що Угорщина перебуватиме в рецесії. Видно, що уряд почав вживати заходів для стримування цієї європейської рецесії. Але потрібно врахувати, що економіка стане хиткою у найближчі рік-два», – вважає політолог Тамаш Ланці.

На думку аналітиків, міграційна криза може посилити економічне уповільнення, оскільки мільйони мігрантів, котрі прямують до Європи, є важким економічним тягарем для країн-членів ЄС.

Джерело: M1

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня