Україна приєднується до Спільної системи зборів Євроконтролю

Україна приєднується до Спільної системи зборів Євроконтролю

19:48 Листопад 24, 2020

Економіка 669 3 хвилини

Євроконтроль ухвалив остаточне приєднання України до Спільної системи маршрутних зборів, що дозволить впровадити європейську систему формування плати за аеронавігаційні послуги. Про це повідомляє Міністерство інфраструктури.

Україна стала членом Євроконтролю ще у 2004 році, але процес приєднання до Загальної системи маршрутних зборів завершився лише сьогодні 24 листопада 2020 року. 

“Завершення важливого етапу євроінтеграційних процесів у галузі аеронавігації дає Україні вагому перевагу: дозволить впровадити європейську систему формування та справляння плати за аеронавігаційні послуги”, – прокоментував рішення Євроконтролю керівник Украероруху Андрій Ярмак.

У міністерстві зазначили, що це є черговим підтвердженням відповідності бази витрати і ставок плати Украероруху принципам Євроконтролю.

Для України вже встановлено розмір маршрутних зборів за аеронавігаційне обслуговування на 2021 рік.

Основними перевагами для Украероруху відомство називає щорічний перерахунок ставок плати за аеронавігаційне обслуговування і визначення актуальних ставок 1 січня кожного року з метою повного покриття витрат на забезпечення послуг.

Також визначення двох окремих ставок маршрутних зборів для повітряного простору над Україною і в міжнародному повітряному просторі над відкритим морем дає нові можливості залучати транзитний трафік над Чорним морем.

“Мусимо привести українську нормативну базу у відповідність до прийнятого рішення. У результаті успішної техінтеграції Україна стане повноцінним учасником уніфікованого для всіх країн – членів Євроконтролю процесу розрахунків”, – зауважив Ярмак.

Обробка виставлених Євроконтролем рахунків за аеронавігацію від імені України забезпечить майже 100% їх оплату авіакомпаніями. 

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня