Китай бере вершини світового енергетичного ринку

Китай бере вершини світового енергетичного ринку

12:05 Грудень 4, 2020

Економіка 2853 4 хвилини

Magyar

У міру того, як світ усе більше віддаляється від викопного палива, наближаючись до чистої енергії, умови глобального енергетичного ринку постійно змінюються. А Китай, у свою чергу, намагається завоювати для себе дедалі важливішу роль на ньому.

У розпал глобальної трансформації енергетичного ринку вершина нафтового ринку настає все частіше і частіше, а це означає, що світовий попит на нафту досягає свого піку, з якого стабільний поступовий спад є неминучим. А це, у свою чергу, може принципово змінити глобальні умови в енергетичному секторі.

Тривалий час було зрозуміло, що на світовому нафтовому ринку домінували насамперед нафтові держави Близького Сходу та ОПЕК. Однак останніми роками, – коли США почали заливати ринок сланцевою нафтою, порушуючи співвідношення сил, – відбувся поворот, – йдеться в аналізі Oilprice.com.

Але останнім часом американський сланцевий сектор зазнав серйозних проблем, оскільки розрив цін на нафту поставив виробників у дуже скрутне становище – через високі витрати для вигідного функціонування їм потрібні високі ціни на нафту.

Можливо, сигнал тривоги для американського сланцевого сектору і лунає – часто безпідставно – вже деякий час, зараз здається, що цей рік справді може стримати міжнародну вагу американської сланцевої нафти.

Однак водночас розпочався ще один процес, який може призвести до дуже серйозного зростання ролі Китаю на світовому ринку. За часів Сі Цзіньпіна країна доклала величезних зусиль для посилення свого впливу, одним із центральних елементів якого є масштабний міжнародний проєкт «Одна зона – один шлях», розпочатий у 2013 році, в рамках якого Китай зараз робить різні інвестиції в інфраструктуру в 70 країнах.

А енергетика лежить в основі міжнародних планів Китаю. У цьому контексті Пекін усе більше наголошує на своєму прагненні управляти вуглецево нейтральною економікою до 2060 року, що призводить до подальших інвестицій у відновлювану енергетику. Звичайно ж, це також має суттєві екологічні аспекти, але дуже важливо, що Китай хоче забезпечити власну енергетичну безпеку.

Тож однією з найбільших проблем наступного періоду буде розвиток глобальної торгівлі енергією. Зараз Китай має величезний попит на імпорт, але, як очікується, він зменшиться, якщо країна продовжить нарощувати свої внутрішні потужності. І якщо тим часом ринок нафти справді досягне свого піку, а сланцевий сектор США опиниться в постійному важкому становищі, і США, і ОПЕК із часом можуть опинитися віч-на-віч із Китаєм, але стабільно на вершині світового енергетичного ринку.

Джерело: origo.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня