Іран погрожує вислати представників МАГАТЕ

Іран погрожує вислати представників МАГАТЕ

14:47 Січень 11, 2021

Економіка 1050 2 хвилини

Magyar

Іран вишле інспекторів Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ), якщо США не скасують фінансові та нафтові санкції проти Тегерану до 21 лютого, заявив у суботу депутат парламенту Ірану Ахмад Амірабаді Фарахані.

У листопаді Іран прийняв закон, згідно з яким, якщо санкції проти країни і надалі не послаблюватимуться, Тегеран не допускатиме інспекторів МАГАТЕ на ядерні об’єкти Ірану і збагачуватиме уран більше фіксованого ядерною угодою 2015 року рівня.

Минулого понеділка Іран також оголосив, що на ядерному об’єкті у Фордо розпочався процес збагачення урану на рівні 20%.

Процес розпочався відповідно до нового законодавства, прийнятого нещодавно парламентом. Згідно з новим законом, Іран дозволив собі щорічно виробляти 120 кг урану, збагаченого до 20%. Це також дозволяє атомному агентству країни виробляти 500 кг менш збагаченого урану на місяць.

Рівень збагачення до 20 відсотків значно перевищує 3,67 відсотка, дозволені в угоді 2015 року, підписаної рядом країн. Для Ірану це ще один крок у напрямку порушення зобов’язань щодо ядерної угоди у відповідь на те, що Вашингтон в односторонньому порядку розірвав договір у 2018 році та відновив санкції проти Тегерану.

Іран неодноразово вказував на те, що може швидко повернутися до виконання умов угоди, якщо США скасує санкції.

 (vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня