2021 може стати роком срібла

2021 може стати роком срібла

15:13 Січень 13, 2021

Економіка 1358 3 хвилини

Magyar

Після того, як 2020 рік був у переважній мірі успішним, подорожчання дорогоцінних металів може продовжитись у цьому році. На думку деяких аналітиків, зіркою майбутнього року може бути не золото, а срібло, оскільки воно відіграє подвійну роль у світовій економіці.

Торік, унаслідок епідемії коронавірусу, багато інвесторів почали купувати дорогоцінні метали, оскільки намагалися захиститися від ринкових та макроекономічних ризиків. Як результат, у 2020 році золото та паладій зміцнилися на 20 відсотків, срібло на 47 відсотків, а платина на 10 відсотків, – передає Mining.com.

Хоча аналітики очікують, що і золото, і паладій досягнуть нових максимумів у 2021 році, справжньою зіркою року з часом може стати саме срібло. Срібло відіграє подвійну роль у світовій економіці, оскільки це і традиційний інструмент збереження вартості, і важливий промисловий метал. До речі, ціна срібла за унцію почала рік із 18 доларів у січні минулого року, потім до серпня зросла майже до 30 доларів і, нарешті, наприкінці 2020 року знизилася до 25 доларів.

Однак значна кількість аналітиків передбачає, що цього року інші фактори ризику (такі, як, наприклад, ще невизначені, але, швидше, зростаючі інфляційні очікування) та післяепідемічний підйом у світовій економіці можуть одночасно піднести срібло до небачених висот.

Палладій міг би бути в подібній ситуації, але минулого року інвестори на ринку “поглинули” його надлишок. Окрім ювелірної промисловості, паладій також використовується в автомобільній та інших галузях виробництва. І, на думку деяких експертів, подібна хвиля купівлі навряд чи повториться цього року – частково через падіння пропозиції. Отже, у випадку з паладієм існує певний тиск на обмінний курс, що може обмежити значне подорожчання металу.

Зрештою, тоді срібло може отримати найбільшу користь, оскільки в 2021 році очікується дуже серйозне відновлення світової обробної промисловості порівняно з минулим роком. І якщо до цього додається той факт, що інвестори продовжують захищатись від ризиків, є всі шанси, що срібло блистітиме найяскравіше серед дорогоцінних металів.

Джерело: origo.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня