Міносвіти заборгувало УЗ понад 1 млрд, більше так тривати не може, - Жмак

Міносвіти заборгувало УЗ понад 1 млрд, більше так тривати не може, - Жмак

19:52 Січень 18, 2021

Економіка 1945 3 хвилини

Magyar

“Укрзалізниці” не компенсують перевезення пільгових пасажирів, тільки Міністерство освіти та науки заборгувало компанії 1 млрд грн. І в УЗ є план, як змінити цю ситуацію.

Про це розповів голова УЗ Володимир Жмак на телеканалі “Україна-24”.

За його словами, пасажирські перевезення є збитковими для компанії, і витрати на них “Укрзалізниця” фінансує шляхом вантажних.

“Пасажирські перевезення дотуються у всьому світі, а у нас держава за це не доплачує та УЗ доводиться коштом вантажоперевезень фінансувати частину пасажирських перевезень”, – пояснив Жмак.

На його думку, ситуацію з пасажирськими перевезеннями необхідно змінювати, адже на сьогодні заборгованість перед УЗ за перевезення пільгових пасажирів перевищує 2 млрд грн.

“Крім того, що ми не отримуємо ніяких дотацій, нам ще й не компенсують перевезення пільгових пасажирів. Сьогодні заборгованість тільки Міністерства освіти і науки перед УЗ мільярд грн. Заборгованість місцевих бюджетів за перевезення пільгових пасажирів приміськими поїздами становить ще майже 1 млрд грн”, – розповів Жмак.

Рішення глава УЗ бачить в прямих договорах, які компанія буде укладати з місцевою владою.

“Ми хочемо, щоб пасажирські перевезення стали самоокупними. Як?.. Хочемо вийти на прямі публічні договори на перевезення пасажирів з органами центральної влади та з органами місцевої влади, з великими заводами, підприємствами, які зацікавлені в акуратному пунктуальному прибутті на роботу своїх співробітників. І ми будемо використовувати принцип пряника: якщо у вас з нами є договір, ви отримаєте нову модернізовану електричку, чисту, акуратну, з усіма умовами перевезення. Якщо у вас немає з нами договору – то за залишковим принципом будемо надавати вам електрички Ризького заводу 1976 року”, – пояснив Жмак.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня