Google почне платити ЗМІ за контент, принаймні у Франції

Google почне платити ЗМІ за контент, принаймні у Франції

11:50 Січень 28, 2021

Економіка 1447 3 хвилини

Magyar

Організація французьких видавничих компаній та Google узгодили деталі того, як інтернет-гігант платитиме за контент у мережі, який він використовує за угодою про авторські права. Це перша така домовленість у Європі.

Згідно з повідомленням Reuters досягнута угода може прокласти шлях для Google та інших видавців, чиї надходження від друку значно впали через поширення споживання онлайн-контенту.

Материнська компанія Google підписала домовленість про авторські права з Асоціацією французьких видавців (APIG), згідно з яким платитиме ЗМІ за повторне використання фрагментів їхнього контенту. Аналітики кажуть, що не лише інші видавці спостерігають за розвитком подій, але й інші інтернет-платформи, зокрема Facebook. Розмір винагороди залежатиме від обсягу публікації, трафіку та «внеску в політичну й загальну інформацію», відзначили в Google та APIG. Загальна сума виплат та інші деталі угоди не розголошуються.

Американська інтернет-компанія, яка до цього часу підписувала угоди про авторські права лише з кількома провідними французькими ЗМІ, публікуватиме новини, отримані відповідно до угоди, на Google News Showcase. На сьогодні ця послуга доступна в Бразилії та Німеччині.

Reuters також повідомив, що уклав угоду з Google щодо служби новин і британське інформаційне агентство стане першим глобальним носієм інформації, який буде представлений у вітрині Google News Showcase.

Раніше Google відмовлявся виплачувати роялті, аргументуючи це тим, що включення новин на пошукові сторінки інтернет-компанії також збільшило медіа-трафік і принесло помітний дохід інформаційним порталам.

Джерело: hvg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня