Цьогоріч рівень використання вугілля у світі досягне нового максимуму
За оцінками фахівців, у 2024 році рівень використання вугілля у світі сягне нового максимуму у 8,7 млрд тонн та залишатиметься на високому рівні протягом кількох років. Причина – російсько-українська війна, яка призвела до газової кризи у світі.
За даними Міжнародного енергетичного агентства (МАЕ), від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, у світі зросли ціни на газ, збільшився видобуток та торгівля вугіллям, а вироблення електроенергії на основі вугілля сягло рекордних показників.
Відновлення попиту на вугілля означає, що до кінця року використання видобувного палива має всі шанси досягти нового піка у 8,77 млрд тонн і залишатись на високому рівні до 2027 року.
Провину за збільшення попиту на вугілля МЕА поклало на електростанції, насамперед у Китаї, який використовує на 30% більше забруднюючого середовище палива, аніж увесь світ загалом.
За оцінками МЕА, у розвинутих економіках, таких як США та ЄС, виробництво вугільної електроенергії вже пройшло свій пік і, за прогнозами, у цьому році зменшиться на 5% та 12% відповідно.
У Китаї цьогоріч попит на вугілля зросте на 1% і сягне 4,9 млрд тонн, що буде черговим рекордом. В Індії, за прогнозами, попит зросте на понад 5%, до 1,3 млрд тонн.
При цьому у МЕА сподіваються, що розвиток відновлювальної енергетики зменшить попит на вугілля і він стабілізується до 2027 року, навіть якщо використання електроенергії різко зросте.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися