Több mint 400 tartályhajó várakozik a Hormuzi-szorosnál a hajózás újraindulására
Több mint 400 nagy hajó torlódott fel a Hormuzi-szoros keleti bejáratánál, miközben az Egyesült Államok és Irán tárgyalásokat folytat a térség tengeri forgalmának teljes helyreállításáról.
A műholdfelvételek elemzése szerint 441 nagy hajót észleltek az Ománi-öböl térségében, Szohár és Fudzsejra kikötői közelében. A hajótulajdonosok és üzemeltetők a Perzsa-öböl közelében várakoztatják flottájukat, amíg biztonságosabbá nem válik az áthaladás a stratégiai fontosságú szoroson.

Bár a hajók száma továbbra is rendkívül magas, öt nappal korábbi adatokhoz képest 42-vel csökkent. Néhány vállalat már újra használni kezdte az útvonalat, miután javulást érzékelt a biztonsági helyzetben.
A helyzet azonban továbbra is bizonytalan. Irán korábban jelezte a hajózási útvonalak megnyitását, majd újabb korlátozásokat jelentett be. A tárgyalások középpontjában a szabad hajózás biztosítása és az esetleges konfliktusok megelőzése áll.
Az elmúlt napokban ugyanakkor nőtt a hajózási társaságok bizalma: több katari LNG-szállító hajó is áthaladt a szoroson, ami a válság kezdete óta az egyik legnagyobb forgalmat jelentette.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás