Відкрити рахунок у біткоїнах. Коли в Україні легалізують криптовалюти?

Відкрити рахунок у біткоїнах. Коли в Україні легалізують криптовалюти?

09:00 Квітень 30, 2021

Економіка 1794 4 хвилини

Ринок криптовалют в Україні невдовзі буде легалізований. Верховна рада скоро розгляне в другому читанні законопроект «Про віртуальні активи».

На сьогоднішній день оборот криптовалют в Україні складає 150-200 млн. дол. на добу, а капіталізація — 2 млрд. дол. Депутати вказують кругленькі суми криптовалют у податкових деклараціях, інші активно торгують «криптою» на біржах, і в той же час вся галузь перебуває у тіні, так як в Україні немає відповідного законодавчого регулювання.

Що дасть закон?

Пересічні українці зможуть відкривати рахунки в банках для проведення операцій з криптовалютами.

Для постачальників послуг чекає державна реєстрація та звітність перед Міністерством цифрової трансформації. Саме воно буде опікуватися ринком криптовалют в Україні та розробить порядки та відповідні стандарти для гравців ринку. Також Мінцифри створить Державний реєстр постачальників таких послуг.

У міністерстві наголошують, що узаконення віртуальних активів забезпечить способи захисту прав на такі активи учасникам ринку.

Міжнародні біржі, на яких можна торгувати віртуальними активами, зможуть легально працювати в Україні.

Також відкриється легальне поле для розвитку стартапів у цій сфері, обмінники та біржі криптовалют будуть працювати законно.

Нагадаємо, що Нацбанк України у 2014-му надав роз’яснення, що віртуальні монети є “грошовим сурогатом”, обіг якого заборонено національним законодавством. Відтоді, ринок криптовалюти в Україні є, але не має жодного законодавчого регулювання.

Як у світі ставляться до криптовалют

У ЄС криптовалюти розглядають як конвертовані децентралізовані віртуальні валюти. Ще у 2014-му Європейський центральний банк рекомендував банкам не проводити операцій із криптовалютами, поки для них не буде створено режиму регулювання. З 2017-го всі платформи віртуальних валют та провайдери криптовалютних сервісів в ЄС мають так само ідентифікувати своїх клієнтів і відстежувати підозрілі операції, як і інші фінансові установи.

У Німеччині, Франції та Японії криптовалюти визнані легальним способом платежів. У Великій Британії віртуальні активи досі не легалізовані, але такі біржі та обмінники підлягають державній реєстрації, а операції з криптовалютами — оподатковуються.

Гроші без посередників та без кордонів

У світі криптовалюти поступово еволюціонували із статусу “недогрошей” до повноцінного засобу платежу, однак який не є підкріплений вартістю золота, не має централізованого емісійного центру, а тому ціна на нього залежить виключно від попиту. Таким чином, криптовалюти не мають бар’єрів чи кордонів, повністю їх заборонити чи знищити неможливо, а контролювати — дуже складно. Про це пише журналіст Богдан Машай на порталі Слово і Діло.

Після узаконення – оподаткування

Співініціатор законопроекту «Про віртуальні активи» Олексій Жмеренецький у коментарі Радіо Свобода розповів, що наступним законопроектом для ринку криптовалют стане закон про оподаткування віртуальних активів в Україні.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня