Введення цифрового євро може зміцнити європейський економічний простір
Створюючи цифрове євро, Європейський центральний банк (ЄЦБ) має на меті підняти міжнародний статус єдиної валюти, спростивши її використання для оплати чи заощадження коштів. Про подробиці повідомив ChannelNewsAsia.
Економісти Європейського центрального банку вважають, що цифрове євро має важливе значення для майбутнього фінансової системи, адже здатне протистояти «штучним валютам», випущеним приватними компаніями.
Оскільки для євро роками був характерний застій і ця валюта дещо впала у 2020 році через епідемію коронавірусу, Європейська комісія поставила собі за мету активізувати її використання за межами Єврозони з метою порятунку.
У свіжому звіті ЄЦБ сказано, що в майбутньому великі корпорації можуть випустити власні штучні валюти, які почнуть переважати в міжнародних і внутрішніх платежах. Домінування невеликої групи приватних іноземних постачальників стане загрозою не тільки для окремих фізичних і юридичних осіб, а й для стабільності фінансової системи в цілому.
На думку авторів звіту, цифрова валюта центрального банку (CBDC) здатна успішно конкурувати з такими штучними валютами і протистояти їхньому засиллю, допомагаючи зберегти автономію платіжних систем. Однак для цього потрібно буде запропонувати додаткові продукти і послуги на базі цифрового євро, що розширюють сферу його застосування.
На думку ЄЦБ, цифровий євро може підвищити привабливість євро, хоча стан здоров’я та масштаби економіки єврозони важливіші.
„ Безпека, низькі трансакційні витрати та ефект зв’язування можуть сприяти міжнародному визнанню валюти ” – заявили в ЄЦБ.
Однак надання доступу до цифрового євро для тих, хто знаходиться поза єврозоною, також спричинятиме такі ризики, як відкриття дверей для відмивання грошей або полегшення припливу слабших валют під час кризи.
На думку ЄЦБ, їх можна вирішити завдяки розробці цифрової валюти, наприклад, установивши обмеження на суму, яку можуть мати окремі громадяни, або зробивши розкриття інформації обов’язковим.
«Прозорість або вибірковий захист даних дозволять проводити кращі перевірки відповідності та перевірки «знай свого клієнта», таким чином контролюючи незаконні платіжні операції, наприклад, у разі великих транзакцій», – додають експерти ЄЦБ.
Ці гарантії зміцнять репутацію та довіру до цифрового євро, вважає ЄЦБ.
Торік на євро припадали тільки 22 відсотки світових валютних резервів, що набагато менше 59-відсоткової частки долара США.
ЄЦБ ще офіційно не вирішив, чи прийме цифровий євро. Очікується, що це відбудеться не раніше ніж через чотири-п’ять років.
Джерело: origo.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися