Хочете розмитнити власний автомобіль, – то зробіть це самі, адже брокер більше не потрібен

Хочете розмитнити власний автомобіль, – то зробіть це самі, адже брокер більше не потрібен

13:58 Січень 30, 2020

Економіка 3592 4 хвилини

Відтепер для розмитнення автомобілів вже не обов’язково наймати брокера і оплачувати його послуги, інформує видання Авто 24. В теорії, все можна зробити самостійно, але ж як і чи працюватиме це на практиці?

На Єдиному державному інформаційному веб-порталі в «Особистому Кабінеті» з‘явився новий розділ «Ввезення легкового автомобіля».

Даний розділ призначений для самостійного декларування громадянами легкових автомобілів, які ввозяться або ввезені ними на митну територію України і підлягають випуску в режим вільного використання.

Перед ввезенням

  1. Умовою пропуску на митну територію України автомобілів, які належать громадянам України та зняті з реєстрації в іноземних країнах, є подання попередньої митної декларації (ЕЕ) в митницю, в якій буде здійснюватися його митне оформлення (як правило, але не обов’язково – за місцем проживання).
  2. Перед (або одночасно з) поданням попередньої митної декларації необхідно внести на рахунок відповідної митниці грошову заставу в сумі митних платежів, які будуть підлягати сплаті при розміщенні автомобіля в режим вільного використання.

Після ввезення

  1. Після ввезення автомобіля на митну територію України громадянин у визначений термін повинен доставити його в зону митного контролю, яка указана в графі 30 попередньої декларації, та подати додаткову митну декларацію (ДЕ).
  2. При необхідності (зміна курсу валют, митної вартості товару) необхідно доплатити кошти на той самий рахунок митниці.

Подача декларації

  1. Перед заповненням митної декларації доцільно ознайомитися з Порядком заповнення митних декларацій, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 651.
  2. Декларації обробляються працівниками митниці в порядку загальної черги. Якщо декларацію не встигнуть обробити протягом поточної доби, то може змінитися курс валюти, і вона не буде прийнята. Тому в разі, якщо вона не з’явиться до кінця доби в розділі «Мої декларації», її необхідно буде переподати наступного дня.
  3. Декларант попереджається про відповідальність, передбачену статтями 469, 470, 472, 481, 485 Митного кодексу України.

За допомогою цього сервісу можна створювати як попередню, так і основну декларацію, відслідковувати статус, отримувати повідомлення в процесі оформлення, прикріплювати документи та зображення і нарешті отримувати оформлену ВМД або картку відмови в цифровому форматі.

До речі, за минулий рік українці придбали понад 557 тисяч авто з пробігом. При цьому кожне шосте було продано в столичному регіоні, а кожне десяте – пригнано з-за кордону.

У 2019-му авторинок України трохи виріс, в той час як доля нерозмитнених авто впала. Протягом року було продано понад 557 тис авто з пробігом, майже 60 000 з яких виявились нерозмитненими. Для порівняння, за 2018 було продано понад 520 тис вживаних автомобілів, з яких нерозмитненими були 102 500.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня