Coface покращив рейтинг економіки Угорщини
Компанія Coface – світовий лідер страхування кредитних ризиків – покращила показник Угорщини щодо ступеня ризику дефолту економіки країни з A4 (допустимий) до A3 (прийнятний). Таким чином економічний показник Угорщини є таким самим, як у Словаччини, Чехії та Польщі, повідомила компанія інформагентству МТІ.
Coface обґрунтував покращення рейтингу тим, що хоча ризики й існують, загалом в Угорщині переважають сприятливі фактори.
Зростання цін у світовій економіці також прискорило інфляцію в країні, а індекс цін зростає через нестачу робочої сили, підвищення заробітної плати та різке подорожчання палива, констатують у компанії. А також зазначають, що ключовим питанням для інфляції є те, як довго споживачі, зокрема домогосподарства, готові платити вищі ціни.
За даними Coface, попит в угорській економіці зростає, але пропозиція не встигає в багатьох галузях, наприклад, в автомобільній промисловості.
Провідний аналітик Coface Hungary Деже Фічор наголошує, що монетарні інструменти менш ефективні у вирішенні проблем ланцюгів поставок, тому необхідні професійні консультації для підтримки економіки на шляху зростання.
Кращий рейтинг допоможе діловим партнерам кредитувати один одного, забезпечить ліпші коефіцієнти покриття внутрішнього та зовнішнього фінансування компаній, ідеться в повідомленні.
В аналізі світової економіки за третій квартал компанія зазначає, що після шоку, викликаного епідемією коронавірусу, почалося відновлення. У розвинених країнах набула значного розвитку сфера послуг, а в тих, що розвиваються, ситуація сприятлива для орієнтованих на експорт. Водночас швидкому зростанню перешкоджають проблеми в ланцюгах постачання та виробництва, які підвищують ціни, ускладнюючи продаж.
Показники світової економіки зростають частково через відновлення обробної промисловості та збільшення попиту на електронні пристрої й сировину, зазначають вони. З точки зору галузевих тенденцій, у країнах з найвищим рівнем вакцинації послаблення обмежень привело до зсуву споживання в бік послуг, які потребують фізичного контакту, зокрема роздрібної торгівлі, готельного бізнесу та дозвілля. Однак туристичний сектор продовжує стикатися зі значними проблемами.
Унаслідок глобального зростання цін у всьому світі прискорилася інфляція. У єврозоні вона зросла до 3,4%, тобто до рівня, якого не було протягом останніх 13 років. У США індекс споживчих цін також піднявся до 13-річного рівня (до 5,4%). Експерти Coface кажуть, що найближчим часом інфляція в розвинених країнах досягне піку, але ризики, як очікується, зростатимуть і надалі.
(MTI)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися