«Малим» фермерам в Україні спростили отримання кредитів
В Україні створили Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, інформує Кореспондент.net. У поточному році на нього виділили 240 мільйонів.
Уряд України на засіданні в середу, 5 лютого, прийняв рішення створити Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, повідомляє прем’єр-міністр Олексій Гончарук у Телеграм.
«Стимулюємо додаткові інвестиції в агропромисловість! Для спрощення отримання кредитів «малими» фермерами, що не мають кредитної історії, уряд створює Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві», – написав він.
За словами пана Гончарука, бюджет-2020 передбачає 240 млн грн для формування статутного капіталу Фонду, який надасть доступ малим і середнім суб’єктам підприємництва (до 500 гектарів) до банківських кредитів, зменшивши вартість їхнього залучення.
Водночас прем’єр зазначив, що це також мінімізує ризики можливого неповернення кредитів. «Малі та середні аграрії зможуть бути повноцінними учасниками ринку завдяки державній підтримці», – резюмував пан Гончарук.
Нагадуємо, що з 1 лютого цього року в Україні запрацювала програма кредитування малого та мікробізнесу, до якої, як сподіваються в уряді, долучаться десятки тисяч українців. Міністр економіки Тимофій Милованов в ефірі «Сніданку з 1+1» вже розповів, як працюватиме система та що потрібно для отримання допомоги від держави, повідомляє ТСН.
За словами пана Милованова, держава не регулюватиме відсотки за кредитами в банках, а компенсовуватиме їм різницю, аби підприємець в результаті виплачував менше. «Головна ідея, що держава входить і компенсує частину кредитної ставки для банків, щоб реальна ставка, яку платить підприємець була 5-7-9%. На сьогодні це тільки державні банки, але найближчим часом будуть приєднуватися і приватні», – зазначив урядовець.
Тимофій Милованов також пояснив, що банки самі вирішують, кому давати кредити. Своєю чергою, держава перевірятиме чи виконав підприємець всі умови програми. «Тобто, наприклад, якщо людина подає заявку і хоче купити собі «Мерседес» і їздити на ньому, то це не підпадає під програму. А якщо людина хоче, наприклад, собі купити апаратуру, от камери, щоб почати займатися творчістю, писати і продавати відео. Тоді це підлягає», – зазначив Милованов.
Міністр також додав, що людина має показати бізнес-план. За його словами, аби отримати допомогу від держави, потрібно показати, яким чином основні засоби будуть генеруватися та приносити дохід для компанії.
«Насправді у кожного банку можуть бути свої умови. Загальної форми від держави не буде. Це банк дає анкети та документи і спілкуєтесь ви з банком і заповнюєте документи. Але буде така опція для тих, кому банк відмовив: програма може відправляти людей за їх бажанням на навчання. Безкоштовне навчання, частина якого проходитиме оффлайн (6 тижнів) і також буде онлайн», – сказав міністр економіки.
За його словами, ефективність програми буде оцінюватися і в ній також можливе внесення змін в майбутньому.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися