Чому український парламент змушений був ухвалити законопроект про захист прав на торговельні марки
Верховна рада України ухвалила за основу проект закону щодо посилення охорони і захисту прав на торговельні марки і промислові зразки та боротьби з патентним тролінгом.
Відповідне рішення на минулому тижні підтримали 350 народних депутатів України. Цей проект закону (№ 2258) має на меті забезпечення виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції в частині узгодження вимог чинного законодавства України щодо охорони прав на торговельні марки і промислові зразки із правом Європейського Союзу.
Зокрема, він пропонує посилення санкцій за порушення прав торгівельної марки, уточнює підстави для відмови у реєстрації або визнання недійсною реєстрації торговельної марки, а також передбачає реєстрацію колективної торговельної марки.
Також, даним законопроектом пропонується правова охорона незареєстрованих промислових зразків, визначається строк чинності прав – не більше 25 років (сьогодні 15 років).
Крім цього, законопроєкт пропонує додатковий адміністративний спосіб анулювання реєстрацій – визнання недійсними свідоцтв на промислові зразки в Апеляційній палаті.
Нагадуємо, що за даними річної доповіді Єврокомісії (2019 року) щодо захисту та забезпечення прав інтелектуальної власності, Україна знаходиться у списку країн, яку порушують права інтелектуальної власності і цим завдають економічної шкоди.
«Індія, Індонезія, Росія, Туреччина та Україна залишаються країнами другого пріоритету. Серйозні системні проблеми були виявлені у сфері захисту та дотримання прав інтелектуальної власності у цих країнах, що спричиняє значну шкоду бізнесу ЄС. Порівняно з попереднім звітом, ці країни не досягли жодного прогресу або досягли незначного прогресу у вирішенні цих проблем», – йдеться у доповіді.
У доповіді також йдеться про те, що Україна має значні проблеми з піратством в Інтернеті, виплатами роялті, інформацією на етикетках ліків тощо. «Україна продовжує залишатися одним із чотирьох основних пунктів транзиту підроблених товарів на ринок ЄС… особливо у таких галузях: продовольчі товари; годинники та ювелірні вироби; іграшки та ігри; одяг; оптичне, фотографічне та медичне обладнання», – стверджують у Єврокомісії.
У доповіді відзначають й позитивні зміни у нашій державі, зокрема, ухвалення Верховною Радою закону №2415 (Закон України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав»).
Проте, проблеми все ще залишаються і завдають економічні збитки авторській спільноті ЄС. «Проблеми з функціонуванням системи колективного управління правами в Нігерії, Росії, Україні та Таїланді завдають збитків власникам прав та посилюють недовіру серед користувачів, що в кінцевому результаті негативно впливає на творчі галузі в цих країнах», – резюмують у Європейській комісії.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися