У європейській газовій кризі винна Росія
За дефіцитом газу в Європі може стояти Росія, – заявив у середу глава Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Бірол, – пише Financial Times.
Він додав, що зниження поставок газу з Росії до Європи співпало з напругою на українському кордоні. За словами Біроля, Росія може збільшити поставки газу до Європи щонайменше на третину, однак тим часом російський «Газпром» вичерпав свої запаси на континенті.
Проте Росія наполягає на тому, що вона виконала всі свої довгострокові контракти, попри те, що багато хто каже, ніби вона різко скоротила свої поставки, які раніше були доступними на спотовому ринку. Тим часом російський державний виробник газу «Газпром» чекає якнайшвидшого ліцензування газопроводу «Північний потік-2» до Німеччини.
Росія розмістила біля кордонів України 100 тисяч своїх військових, а Москва обговорює безпекову ситуацію в Європі зі Сполученими Штатами, де цього тижня Сенат проголосує за санкції щодо «Північного потоку-2».
На думку Біроля, європейські країни та Великобританія повинні готуватися до подібних криз у майбутньому, збільшуючи потужності сховищ газу. Роль Газпрому також очевидна при огляді сховищ газу Європейського Союзу, які заповнені приблизно на 50 відсотків замість звичайних 70 відсотків у січні, оскільки половина дефіциту припадає на сховища Газпрому, хоча вони становлять лише десяту частину ємностей ЄС. Іншими словами сховища Газпрому повністю порожні.
Проте, незважаючи на російський шантаж, у другій половині року ціни на природний газ знову впали до приблизно 76 євро за мегават-годину на домінантній голландській газовій біржі TTF завдяки прогнозам щодо помірної погоди та зниженню промислового виробництва через високі ціни на енергоносії. Уряд Нідерландів, тим часом, може прийняти рішення про збільшення видобутку на газовому родовищі Гронінгена до 1 квітня.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися