Через українську кризу ціни на продукти можуть злетіти і в ЄС
Україна є четвертим за обсягом експортером продовольства до Європейського Союзу, зокрема зернових та олії. У разі конфлікту ланцюжки поставок будуть порушені, наголошує брюссельський портал Politico.
«Продовольча безпека має бути дуже важливим аргументом, чому не можна допустити розгортання військового конфлікту. Боюся, що цей аспект не дуже враховується особами, які приймають рішення», – заявив глава брюссельського офісу, яким керують представники ділових кіл України в штаб-квартирі ЄС.
Планів на випадок надзвичайної ситуації поки що немає, зізнався високопоставлений чиновник Євросоюзу, який не схотів назвати своє ім’я. За його словами, департаменти геополітики та безпеки активно аналізують ситуацію навколо України, але аграрному відомству робити це ще не доручали. Коли міністри сільського господарства ЄС зустрічаються, вони також не займаються цим питанням.
Мабуть, це зрозуміло, оскільки Європейський Союз сам є експортером продовольства, а на Україну припадає лише 4,9% його імпорту. Проте ЄС майже повністю залежить від ввезення з нашої країни деяких важливих продуктів. Це, зокрема, соняшникова (88%) та ріпакова (41%) олії, а також мед (26%).
Найбільшим викликом є короткостроковий шок пропозиції (постачання), повідомив Politico заступник міністра економіки України Тарас Качка. Зокрема він зазначив, що Україна відіграє значну роль в імпорті кукурудзи до Європейського Союзу, а це дуже важливо в тваринництві. Ферми, де вирощують курей і свиней, по всьому ЄС можуть зіткнутися з проблемами, адже швидко знайти альтернативу корму для тварин непросто.
Джерело: (hvg.hu)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися