Малі компанії в Китаї перебувають на межі виживання через коронавірус
Зростання боргів на тлі коронавірусу вразило невеликі китайські компанії, в яких з’являється дедалі більше проблем з виплатами працівникам та постачальникам.
У неділю лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив, що Китай стикається з “великим випробуванням” через боротьбу з вірусом.
Уряд попросив банки запропонувати більше кредитів для бізнесу, який страждає через поширення коронавірусу.
Опитування малих та середніх китайських фірм виявило, що мільйони з них вже опинилися на межі виживання.
Китайська асоціація малих та середніх підприємств заявила, що близько 60% зможуть покривати регулярні платежі лише протягом одного-двох місяців, перш ніж в них закінчиться готівка.
Лише 10% таких компаній повідомили, що можуть протриматися пів року чи довше.
Водночас галузева група заявила, що “майже 60% підприємств (опитаних) відновили роботу”.
Згідно з інформацією Народного банку Китаю, малі та середні компанії в Китаї відіграють надзвичайно важливе значення в економіці країни, оскільки забезпечують 60% ВВП та 80% робочих місць у країні.
Багато фірм та їхні працівники перебувають на тривалій перерві з кінця січня, коли Китай почав збільшувати кількість вихідних днів та обмежувати пересування по країні для боротьби з поширенням коронавірусу.
Очільниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва на зустрічі з представниками 20 провідних країн світу (G-20), попередила, що другу економіку світу – Китай – може чекати різке падіння темпів економічного зростання у першому кварталі 2020 року.
Поточний базовий прогноз МВФ передбачає, що економіка Китаю повернеться до нормальної ситуації в другому кварталі цього року.
“Але ми також дивимось на більш грізні сценарії, коли поширення вірусу триватиме довше і в усьому світі, і наслідки для зростання будуть більш затяжні”, – сказала Георгієва.
2019 року економічне зростання в Китаї склало 6,1% ВВП – це найнижчий показник з 1990 року, повідомляє BBC.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися