Україна отримає від МВФ 5,5 мільярдів доларів США, а далі зможе повністю відмовитися від фінансової допомоги Фонду
Україна отримає від Європейського союзу допомогу в розмірі пів мільярда євро після того, як підпише нову угоду з Міжнародним валютним фондом.
Про це в соціальних мережах повідомила міністерка фінансів Оксана Маркарова. «Досягнення угоди з МВФ відкриває двері до отримання 500 млн євро макрофінансової допомоги з ЄС на дуже вигідних умовах найближчими місяцями» – дослівно написала пані міністр кілька днів тому на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук.
Як вже відомо, кілька днів тому, Президент України Володимир Зеленський телефоном поспілкувався з директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою. Угода про нову програму співпраці ще підлягає затвердженню керівництвом Фонду та виконавчою радою.
Під час розмови було також підтверджено, що Україна домовилася з МВФ про нову програму співпраці, – зокрема, фонд досяг з українською владою згоди щодо нової 3-річної домовленості в розмірі 4 мільярдів спеціальних прав запозичення (SDR) (близько $ 5,5 млрд) в рамках механізму розширеного фінансування.
«Наша розмова з директором-розпорядником МВФ Крісталіною
Георгієвою була дуже конструктивною. Втішений, що ми знайшли повне порозуміння і наш турборежим отримав високу оцінку з боку МВФ. Вдячний парламенту, уряду та всій нашій команді за невтомну роботу заради України. Нова програма співпраці з Міжнародним валютним фондом має на меті пришвидшити економічне зростання, активно викорінювати корупцію та підвищити добробут кожного українця», – зазначив Володимир Зеленський після завершення розмови.
А також підкреслив наступне: «Нас не влаштовують поточні темпи економічного зростання, і тому для пришвидшення зростання економіки ми спільно з нашими міжнародними партнерами продовжуватимемо реформи щоб наздоганяти наших сусідів за рівнем економічного розвитку та добробуту».
Зі свого боку Крісталіна Георгієва наголосила на наступному: «Я високо оцінила надзвичайний прогрес, якого Президент Зеленський і його уряд досягли за останні кілька місяців у просуванні реформ і продовженні обґрунтованої економічної політики. Я запевнила Президента у готовності МВФ підтримати політичний план влади для макроекономічної стабільності та підняття економіки на рівень вищого, стійкого та всеосяжного зростання, серед іншого – з новою підтримкою МВФ».
Також за словами пані Георгієвої «багато чого залежатиме від виконання Україною ряду prior actions (невідкладних дій)». А вже сьогодні, 17 грудня міністр фінансів Оксана Маркарова зазначила, що Україна зможе відмовитися від необхідності в нових програмах Міжнародного валютного фонду (МВФ) після завершення нової трирічної програми.
«Ця програма на три роки – ми її всередині називаємо «остання програма», з якої ми не вийдемо на половині шляху, а завершимо. І продовжимо наше співробітництво з Фондом як країна, яка не потребує нового кредитування», – сказала пані Маркарова в ефірі «Свободи слова» в понеділок (16 грудня – авт.) пізно ввечері.
Міністр фінансів підкреслила, що в економіки країни через три роки є всі шанси стати самодостатньою. «Україна має реально всі шанси цього разу через три роки стати абсолютно самодостатньою. Якщо подивитися на 2019-2021 роки, то на них припадають піки виплат і обслуговування боргів, частина з яких були накопичені раніше. Ми зробили роботу над помилками: що не так з боргом … а на сьогодні ми різко скорочуємо борг до ВВП, а з іншого боку – робимо все для зростання економіки», – пояснила пані Маркарова.
«Ці два паралельні процеси дозволять через 2-3 роки побачити абсолютно іншу економіку», – вважає пані міністр фінансів.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися