Тонни британського врожаю викидають – збирати його нема кому
Заробітчани зі Східної Європи не повернулися після Brexit, тому в країні немає кому збирати салат.
Сотні гектарів тут засіяні салатом. Але цілі поля з вирощеним у Кенті цьогорічним урожаєм змарновано. Через те, що другий рік поспіль збирати його було просто нікому.
Працівники зі Східної Європи, які збирали цей салат-латук ще до настання “брекситу”, сюди не повернулися. Натомість фермерам довелося шукати сезонну робочу силу набагато далі — в Узбекистані, Казахстані та Таджикистані. То чому б не найняти британців? Напевно, ми втратили близько 15-20% цьогорічного врожаю — близько 150 тонн, – каже Ніколас Оттлі директор із сільського господарства Laurence J Betts Ltd.
Ми намагалися залучити британців, дуже старалися, але нічого не вийшло – поля порожні. Ми співпрацюємо з центром зайнятості Мейдстоуна вже чотири роки, і за цей час жодна людина не відгукнулася. Отже, будь ласка, припиніть цю риторику, бо це абсолютна нісенітниця.
За 150 км звідси – у Західному Сассексі один із найбільших у країні виробників овочів Barfoots of Botley якраз зіштовхнувся із цією проблемою. Знайти робочу силу цього року було дуже складно, затримувався приїзд людей за програмою сезонних працівників.
Ця програма пропонує короткострокові візи для сільськогосподарських робітників.
Завдяки їй цього року британським виробникам удалося запросити на роботу 30 000 мігрантів із можливістю, за необхідності, найняти ще десять тисяч людей. Уряд ще не погодився допустити додаткових робітників — фермери кажуть, що це потрібно зробити якнайшвидше, поки не стало надто пізно.
Люк Ханрахан, кореспондент Euronews, розповів: минулого року на цій фермі пропало 600 тонн урожаю. Битва за пошук робітників цього року була майже такою ж складною. І фермери кажуть: якщо більшій кількості сезонних мігрантів не буде дозволено збирати брокколі, поля, подібні до цього, перестануть існувати у Великій Британії.
Уряд Великобританії заявив, що визнає проблему з трудовими ресурсами у сільському господарстві та продовжив термін дії віз для сезонних робітників до кінця 2024 року.
Влада також стверджує, що працює над залученням британських працівників. Головна проблема – умови праці, на які зразу погоджувалися приїжджі працівники, але підданих королеви вони не влаштовують, – передає Euronews.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися