​Грантові програми для українського бізнесу на час війни

​Грантові програми для українського бізнесу на час війни

17:28 Червень 26, 2022

Економіка 3126 5 хвилин

Magyar

Кабінет міністрів запускає одразу шість видів грантових програм для підтримки бізнесу та створення нових робочих місць в період війни. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі телемарафону 21 червня.

Ми для вас зібрали всі нові грантові програми та інформацію про них.

В уряді переконані, що за допомогою грантових програм зможуть забезпечити ріст ВВП, стійкість економіки та швидке відновлення країни. А українці, які виїхали за кордон, змогли б повернутися додому. Головна мета програм — створення нових робочих місць та розвиток малого і середнього бізнесу. На цьому наголошує Юлія Свириденко, Перший віце-прем’єр-міністр Міністр економіки України, передає Урядовий портал.

За даними Мінекономіки, три програми в рамках пакету «ЄРобота» вже затверджено. І ось які:

  • Мікрогранти для запуску нового бізнесу

Безповоротні 250 тисяч гривень можуть отримати ті українці, які мають намір запустити свій бізнес. Взяти участь у програмі може будь хто, хто не працює на інших підприємствах та не має іншого бізнесу.

Програма запрацює в межах нової урядової програми “ЄРобота”, заявку потрібно подати через портал “Дія” чи відділення Ощадбанку. До заявки додається бізнес-план, а протягом 10 робочих днів експерти проведуть оцінку проекту та перерахують кошти на окремий банківський рахунок заявника, йдеться на порталі “Дія”.

На грантові кошти дозволяється купити інструменти, обладнання, сировину, матеріали, та частково сплатити оренду приміщень.

У разі створення одного робочого місця заявник може розраховувати на грант до 150 тис грн, двох місць — до 250.

  • Програма компенсації створення теплиць

Учасником програми може стати приватний підприємець, аграрна компанія чи фермерське господарство. Потрібно мати землю у власності або в оренді не менше ніж на 25 років.

Кожен учасник може отримати від 5 до 7 млн грн. 30 % вартості покриває отримувач гаранту. На рік видаватимуть 3000 таких грантів, а загальний бюджет програми складаж 7 млрд грн. Перші 1000 заявників можуть розраховувати на 70% відшкодування державою вартості проекту, та максимальний розмір 7 млн грн. Решта заявників отримуватимуть гранти на умовах 50% на 50% та не більше як 5 млн грн, розповідають в Мінекономіки, передає The page.

Отримані від держави кошти можна буде витратити не тільки на будівництво комплексу теплиці, купівлю технічного обладнання до нього, а й на закупівлю добрив та навіть посівних матеріалів.

Обов’язковою умовою отримання такого гранту є працевлаштування робітників та сплата податків. Один заявник може отримати грант на побудову одного тепличного модулю.

Заявку можна буде подати через Дію або в будь-якому відділенні Ощадбанку.

  • Гранти на підтримку садівництва, ягідництво та виноградарства

Як і в попередній програмі, претенденти на отримання гранту повинні мати землю у власності або в оренді не менше ніж на 25 років. Площа саду може бути від 1 до 25 га.

Держава компенсуватиме від 300 до 400 тис грн у розрахунку на 1 га садів. За словами Дениса Шмигаля, це близько 70% середньої вартості висадки.

Держава виділяє грантові кошти на висадку 10 тисяч гектарів нових садів. Бюджет програми складає 4 млрд грн. Йдеться про часткову компенсацію вартості сидів (70%) за рахунок держави, передає портал Слово і діло.

Про наступні грантові програми, які передбачені для бізнесу на час війни читайте в Частині 2

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня