Ще один вид сировини став дефіцитом у світі через війну
Згідно з даними Global Pulse Confederation, у всьому світі поставки нуту звичайного цього року можуть упасти на 20 відсотків, оскільки погодні умови й війна ускладнили виробництво та транспортування багатих білком бобів. Ця рослина присутня в тисячолітній традиції індійської та загалом кухні Близького Сходу, а останнім часом стає все більш популярною і на Заході. З нуту готують хумус, борошно, суп, рагу, каррі, чіпси і навіть білковий порошок.
За даними Міністерства сільського господарства, фермери Сполучених Штатів, четвертого за величиною експортера цієї культури в світі, засіяли цього року майже на 5 відсотків менше акрів нуту через сувору весняну погоду. За даними Reuters, країна вже боролася з дефіцитом поставок минулого року, і виробництво скоротилося на третину через руйнівну посуху, яка охопила територію від Північної Дакоти до штату Вашингтон. За даними міністерства, загальні внутрішні пропозиції станом на 1 червня скоротилися на 10,5% порівняно з минулим роком.
Крім того, війна в Україні впливає на скорочення світових поставок, тому клієнти, що живуть у Південній Азії та Середземноморському регіоні, накопичують американську сировину, яку ще можуть отримати.
Коли почалася російсько-українська війна, попит різко зріс. Найбільше запитів ми отримали з Китаю, Пакистану та Бангладеш, – каже Джефф Ван Певенейдж, генеральний директор постачальника зерна та бобових Columbia Grain International.
Через збройний конфлікт Україна не змогла висадити всі запаси нуту, тому на європейські ринки надійшло на 50 тис. тонн менше сировини, ніж зазвичай, – заявив Навніт Сінгх Чхабра, директор глобальної торгової компанії з експорту нуту Shree Sheela International, додавши, що доступ до російських посівів також ускладнений, оскільки санкції намагаються утримати країну від глобальної фінансової системи.
Адже Росія є найбільшим експортером нуту і зазвичай виробляє близько 25 відсотків світових поставок та експортує щонайменше 200 000-250 000 тонн цієї культури на рік.
Роздрібні ціни в США також зросли через обмежені пропозиції. Згідно з останніми даними NielsenIQ, ціна на нут на полицях американських продуктових магазинів підстрибнула на 12 відсотків порівняно з минулим роком та майже на 17 відсотків порівняно з цінами до епідемії.
А ціна гумусу з 2019 року зросла на 6,9 відсотка.
Згідно з торговими даними та дослідженнями Shree Sheela International, світовий попит уже перевищив пропозицію. Тим часом Туреччина ввела заборону на експорт, у Мексиці врожайність знизилася через погодні умови, в Австралії – найбільшому експортері нуту – повені змили врожай, а для товару, що залишився, ледве знайшли контейнери на вантажних суднах.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися