Британський уряд частково відкликає свої суперечливі плани щодо зниження податків
Британський уряд частково відкликає свої плани щодо зниження податків, які викликали величезні дебати на ринку та в політиці.
Міністр фінансів Квасі Квартенг оголосив у понеділковому ранковому випуску новин радіо BBC, що 45-відсоткова ставка податку на доходи фізичних осіб для найбільш високооплачуваних не буде скасована з наступного фінансового року, всупереч пакету заходів, оголошеному наприкінці вересня.
За словами Квартенга, цей елемент плану зниження податків був «великим відволіканням уваги» від «потужного економічного пакету загалом», тому він і прем’єр-міністр Ліз Трасс вирішили не робити цей крок.
На запитання, чи має він намір піти у відставку після того, що сталося, міністр фінансів відповів – “категорично ні”.
Британський уряд оголосив про найрадикальнішу програму зниження податків за останні десятиліття, щоб стимулювати економіку, яка наближається до рецесії.
Квартенг оголосив у Палаті громад Лондона 23 вересня, що з нового фінансового року, починаючи з квітня наступного року, нинішня базова ставка податку на доходи фізичних осіб буде знижена з 20 відсотків до 19 відсотків, максимальна ставка податку в 45 відсотків, встановлена для осіб із річним доходом вище 150 000 фунтів стерлінгів буде скасована, а податок для “багатіїв” становитиме 40 відсотків.
Минулого тижня британський фунт ослаб до рекордно низького рівня, а в деякі періоди був близький до паритету щодо долара. Це сталося через занепокоєння, яке виникло на ринку щодо фінансування програми зниження податків, котра оцінюється в 45 мільярдів фунтів стерлінгів, і її впливу на збільшення державного боргу.
Тим часом дохідність середньо- та довгострокових державних цінних паперів Великобританії піднялася вище 4 відсотків вперше після світової фінансової кризи 2008 року та перевищила ринкові витрати на фінансування державного боргу Греції.
Програму зниження податків британського уряду також розкритикував і Міжнародний валютний фонд (МВФ).
Для того, щоб знизити різке зростання прибутковості та заспокоїти ринки, Банк Англії оголосив про надзвичайну програму купівлі державних облігацій на суму 65 мільярдів фунтів стерлінгів, виправдовуючи надзвичайне втручання тим, що ціна британських фінансових активів була помітно завищеною, і якщо таке «ненормальне функціонування» ринків продовжиться, це становитиме значний ризик для фінансової стабільності Великобританії.
На вихідних міжнародне кредитно-рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило прогноз рейтингу суверенного боргу Великобританії зі стабільного до рівня «AA/A-1 плюс» до негативного, вказуючи на можливість зниження, виправдовуючи цей крок своєю позицією, що Програма зниження податків британського уряду є значним джерелом дисбалансу державних фінансів, що зумовлює ризик поглиблення та збільшення витрат на фінансування державного боргу.
Крім того, кілька провідних представників правлячої Консервативної партії вказали, що, незважаючи на значну більшість партії в нижній палаті з 75 осіб, у них «не вистачає кількості», щоб затвердити план у парламенті.
План зниження податків для найвищих доходів виявився вкрай непопулярним і серед виборців.
Згідно з нещодавнім опитуванням найбільшої британської соціологічної компанії YouGov, все ж таки більшість британців, 51 відсоток, вважає, що Ліз Трасс, яка була прем’єр-міністром менше місяця, повинна піти у відставку. Компанія також показала, що найбільша опозиційна сила, Лейбористська партія, отримала безпрецедентну перевагу в підтримці понад 30 процентних пунктів над Консервативною партією.
Джерело: MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися