Що не так із відключеннями електрики в Україні?
В енергосистемі України відчувається значний дефіцит потужності. Ремонтні роботи пошкоджених магістральних мереж тривають цілодобово. Ушкодження, спричинені ракетними обстрілами, складні та масштабні, а їхнє відновлення вимагає багато часу, пояснюють в Укренерго.
Через дефіцит електроенергії, працюють всі види генерації. Підключено ще один блок АЕС, станом на ранок 22 грудня, триває набір потужності підключеного блоку.
Кожна область має ліміти споживання, внаслідок перевищення яких будуть застосовані аварійні відключення.
У столиці спостерігається найскладніша ситуація з електропостачанням. 60% трансформаторів знищено через російські атаки.
Чому в сусіда є світло, а в мене нема?
Українці страждають від тривалих відключень електроенергії, та найбільше через їхню нерівномірість. До НКРЕКП надходять скарги від споживачів щодо недотримання операторами системи розподілу графіків відключень.
Побутові споживачі найчастіше скаржаться на несправедливий розподіл графіків відключень. Так, деякі об’єкти відключить постійно та на тривалий період часу, а інші або взагалі не відключають або на значно менший проміжок часу, передає Економічна правда із посиланням на дані про скарги побутових споживачів.
Крім цього, споживачі скаржаться на відсутність або неактуальність інформації про відключення електропостачання на сайтах операторів.
Обленерго порушують правила відключень
Внаслідок позапланової перевірки операторів системи розподілу електроенергії виявлено 193 порушення. Про це доповів міністр енергетики Герман Глущенко на нараді за участю членів Антикризового енергетичного штабу щодо сталої роботи енергетичних об’єктів 20 грудня, передає Економічна правда
Найпоширеніше порушення — порушення тривалості перерви між графіками відключень.
Ще одним найчастішим порушенням, яке виявили в ході перевірок, стало застосування стабілізаційних графіків, які є незаконнимм. Крім цього, у графіках планових підключень виявили об’єкти, які не входять до переліку критичної інфраструктури.
Також обленерго не дотримувалися тривалості відключень та не мали погодженого з органами місцевого самоврядування списку підприємств, які входять до переліку критичної інфраструктури.
Найбільшими порушниками, за інформацією Держенергонагляду, були ПрАТ «Волиньобленерго» ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі», АТ «Полтаваобленерго».
Оператори системи розподілу зобов’язані усунути всі порушення до кінця року.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що такі перевірки будуть постійними, а Держенергонагляд щоп’ятниці публікуватиме звіт щодо виявлених порушень та вжитих заходів.
Ядерна енергетика у світі. Місце України.
У світі на атомних електростанціях виробляється 10% всієї електроенергії.
Найбільше енергоблоків знаходиться на території США. 92 реактори виробляють 19,6% електроенергії. У ЄС – 104 енергоблоки, які становлять 25% у виробництві електроенергії.
Найбільший показник у Франції – 69% від загального виробництва електроенергії становить саме ядерна енергетика.
Китай має 55 реакторів, але їхня частка становить всього лише 5% всього виробництва електроенергії в Піднебесній.
Росія має 20 % ядерної енергетики у виробництві електроенергії.
Південна Корея займає пʼяту сходинку країн з найбільшими потужностями ядерних реакторів.
Як йдеться у інфографіці Слово і діло, в Україні є 15 атомних реакторів, які генерують 55 % електроенергії. Це сьома сходинка у світовому рейтингу.
Для порівняння, у сусідній Словаччині атомні електростанції виробляють 52,3 % від усієї виробленої електроенергії. У Бельгії — 50,8%, В Угорщині — 46,8%, у Словенії — 36,9 %, у Чехії — 36,6 %.
Оксана Чопак
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися