Україна збирає гроші на відбудову
У той час як на території України ще точаться бої, а держави-союзники пообіцяли їй чергову військову допомогу на додаток до зброї, наданої на загальну суму в кілька десятків мільярдів доларів, Київ уже думає про відновлення, повідомляє Reuters.
Як пише видання, президент України Володимир Зеленський відправив свою делегацію на Всесвітній економічний форум (ВЕФ) у Давосі, вказавши чітку мету – спонукати нинішню політичну та бізнес-еліту до пожертвувань на відновлення.
«Ми маємо думати наперед. В інтересах усього світу, щоб Україна стала демократичною та успішною державою. Це найкраща відповідь, яку ми можемо дати нашим союзникам, а також нашим ворогам», – сказав мер Києва Віталій Кличко.
Орієнтовна сума відновлення продовжує зростати
Тим часом приблизні витрати на відновлення постійно зростають, оскільки російські військові продовжують знищувати інфраструктуру країни. У вересні минулого року в спільному звіті Європейської комісії, Світового банку та українського уряду суму, необхідну для повної реконструкції, оцінили в 349 мільярдів доларів. За словами міністерки економічного розвитку і торгівлі, віцепрем’єр-міністерки Юлії Свириденко, зараз ідеться вже про трильйон доларів.
Торік Україна доручила створити фонд реконструкції керуючому активами BlackRock. Хоча бомбардування тривають, президентка Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Оділь Франсуаза Рено-Бассо не вважає прохання України про допомогу на відновлення перебільшеним.
«Чим більше ми зробимо зараз, тим менше відновлювальних робіт буде потрібно згодом», – каже вона. У 2022 році ЄБРР витратив близько 1,7 млрд євро на енергетику, транспорт та інші інвестиції в Україні.
Символічний меседж
Присутність Зеленського та його делегації в Давосі має і символічне значення: хоча країна в руїнах, він тримається й може відвідати важливий бізнес-захід. До того ж російські олігархи не мають змоги брати участь у цьому зібранні після нападу рф на Україну та запровадження санкцій.
«Україна продемонструвала стійкість і в умовах війни, і в умовах ділового життя, і зараз нам потрібно знайти нові інструменти, щоб українському бізнесу було легше розвиватися, а іноземні інвестиції приходили в Україну навіть у цей критичний період», – повідомила Свириденко.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися