В Україні створили дашборд, за допомогою якого можна відслідковувати вплив карантину на економіку держави

В Україні створили дашборд, за допомогою якого можна відслідковувати вплив карантину на економіку держави

18:43 Квітень 28, 2020

Економіка 4723 4 хвилини

Про це повідомив ексміністр Кабінету міністрів України, співзасновник monobank, Koto й Smartass Дмитро Дубілет на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук.   «Ми створили дашборд, присвячений карантину та економіці України. Це, мабуть, найбільш масштабний та докладний дашборд на цю тему. Веб-адреса дашборду: q.rating.zone».

          Що цікаво, на цьому дашборді можна відстежувати вплив карантину на економіку – загалом понад 30 показників, які оновлюються щоденно/щотижня/щомісячно.

          «Ми використовували показники, за якими можна оцінювати зміни стану захворюваності, міграційних і демографічних процесів, зайнятості, фінансах і торгівлі, а також бюджеті та податках. Ми отримали офіційні дані з 1 жовтня 2019 року, додали до них зрозумілі візуалізації та об’єднали на одній сторінці.

          Тепер можна не гадати, а точно визначити скільки українців повернулось до країни (463 тис. людей), наскільки впав обсяг продажів взуття та одягу в магазинах (-98,6%), як змінюється кількість безробітних (431 тис. людей) та яка з областей найменше втратила доходів до місцевого бюджету.

          Дашборд буде функціонувати на період карантину та протягом часу потрібного для відновлення роботи економіки. Незабаром на ньому з’являться нові показники та можливість їх досліджувати більш детально. Щоб не пропустити нові показники на дашборді, можна підписатись на групи у Телеграмі або Фейсбук (посилання нагорі дашборду)», – зазначив пан Дубілет.

          До відома, дашборд (інфопанель – авт.) – це розумні звіти в реальному часі, за допомогою яких керівники і менеджери розуміють, що прямо зараз відбувається з певними показниками і групами показників.

          Ви відразу зрозумієте, що таке дашборд, якщо згадаєте приладову панель автомобіля, де всі дані надаються у зрозумілому вигляді і оновлюються в реальному часі, щоб водій не залишився без бензину, не забув пристебнутися і не перевищив швидкість тощо.

          На інфопанелях зазвичай зустрічаються повзучі графіки, кольорові діаграми, колонки цифр – все найважливіше з того, що потрібно знати при прийнятті тих чи інших рішень. Очевидно, що в світі бізнесу необхідна аналітична робота зі значним потоком даних, який постійно змінюється. І мати перед собою найважливіші і актуальні дані архіважливо.

          Таким чином, дашборд – це сучасний формат збору і візуального представлення масивів даних. Це аналітична панель із зрозумілим інтерфейсом для інтерактивної взаємодії з величезною кількістю показників, які постійно змінюються. Потужні засоби аналітики обробляють дані, порівнюють цифри і видають людині перед монітором індивідуально налаштовані візуалізації.

          По суті, діаграма, графік, звіт в Excel, стовпчики цифр на папірусі – все це «родичі» дашборда. Ключова відмінність сучасного дашборда у динамічності та інтерактивності даних, які надаються користувачеві.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня