Польський уряд підготував законопроект що містить нові пропозиції для українців які працюють у Польщі
Польський уряд вніс корективи в «Антикризовий щит 3.0» у цьому законопроєкті передбачена можливість для іноземців, передусім громадян України, працювати на сезонних роботах без необхідності отримання відповідного дозволу, – повідомляє money.pl.
Таким чином польський уряд намагається піти назустріч польським фермерам, які неодноразово заявляли, що збирати полуницю та інші ягоди й овочі через брак працівників з України не буде кому. Зокрема, керівництво Національної сільськогосподарської Палати Польщі (KRIR) попросило міністра закордонних справ втрутитися в ситуацію, через яку сезонні працівники з України не можуть приїхати на роботу. У своєму зверненні KRIR очікує від МЗС конкретних дій щодо відкриття польських консульств та візових центрів в Україні й Білорусі для видачі віз трудовим мігрантам.
Перший «Антикризовий щит» передбачав, що роботодавці можуть змінювати умови договорів, підписаних з іноземцями. Однак польський уряд дійшов висновку, що прописане положення є недостатньо точним, адже тоді іноземним працівникам потрібно було заново отримувати нові дозволи, щоб їхня праця й надалі вважалася легальною.
Відтак в «Антикризовому щиті 3.0» польський уряд передбачив корективи. Особи, які мали дійсні 13 березня 2020 року дозволи типу А і Б, дійсні 13 березня 2020 року (або раніше), дійсні 14 березня 2020 посвідчення і дійсні 13 березня 2020 року дозволи на сезонну роботу, можуть, без дозволу, виконувати (у період епідемії коронавірусу та 30 днів після його скасування) сезонну роботу.
Також пропонується, що змінювати умови договорів з іноземцями можна буде без необхідності останнім змінювати свої дозвільні документи. Причому скасовується необхідність отримувати дозвіл на сезонні роботи для тих іноземних працівників, які зараз перебувають у Польщі.
Крім того, польський уряд пропонує автоматично продовжити термін дії всіх документів, виданих раніше іноземцям у Польщі. Раніше в «Антикризовому щиті» та «Антикризовому щиті 2.0» автоматично продовжили термін дії карт побиту, національних віз та безвізового режиму.
Зазначають, що до початку пандемії коронавірусу щомісяця в Польщу приїжджали близько 160 тисяч працівників з України.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися