Що буде з газом та електроенергією для населення?
На час війни в Україні діє мораторій на підвищення цін на газ для населення. Українці наразі отримують газ від Нафтогазу по 7,96 грн за кубометр.
Крім Нафтогазу, блакитне паливо продають населенню ще 8 постачальників і ціна варіюється між 7,96-9,99 грн за кубометр. 1 травня закінчується дія річних контрактів. І якщо приватні компанії, які постачають газ не продовжать договори на наступний рік, то газ буде продавати споживачам Нафтогаз по 7,96 грн, передає РБК-Україна.
Нагадаємо, що досі діє мораторій, який накладений в травні 2022р., згідно з яким заборонено піднімати вартість комунальних послуг до кінця воєнного стану.
Якими будуть ціни на електроенергію?
Тарас Мельничук, представник уряду у парламенті, 25 квітня заявив, що підвищення тарифів на електроенергію в Україні з 1 травня не буде. А Кабмін продовжив дію фіксованої ціни на електроенергію для кінцевих споживачів до кінця нового місяця, пише Новоє время.
Однак, схоже, що в Україні планується підвищення тарифів на електроенергію. Про це повідомив голова Нацкомісії з держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Костянтин Ущаповський. Наразі розглядають кілька варіантів нових тарифів на електроенергію: 2,40 та 2,80 за 1 кВт*год.
Підвищення тарифів на електроенергію обґрунтовують тим, що потрібно відновлювати об’єкти енергетичної інфраструктури.
До травня вартість електроенергії для населення становила 1,44 грн за кВт*год та 1,68 кВт*год.
Чи вистачить Україні газу?
25 квітня стало відомо про те, що Нафтогаз офіційно зареєструвався на платформі для спільних закупівель газу ЄС. НАК “Нафтогаз України” готовий до першого етапу роботи на платформі спільних закупівель газу у Європейському союзі Aggregate EU.
Голова НАК “Нафтогаз” Олексій Чернишов запропонувала учасникам європейського газового ринку використовувати українські потужності підземних сховищ газу для того, щоб зберігати блакитне паливо, яке закуповується в межах платформи Aggregate EU.
Чернишов заявив, що Україна стане павербанком об’єднаної Європи. Як зазначає прес-служба компанії, участь Нафтогазу у платформі несе потрійну вигоду. Адже Україна отримає додаткову подушку безпеки на наступний опалювальний сезон, а учасники платформи відкриють для себе можливості для зберігання газу в українських підземних сховищах. Трейдери платформи також зможуть закачувати та зберігати газ в українських сховищах до приходу нових учасників.
Український оператор підземних сховищ газу АТ “Укртрансгаз” вже успішно пройшов сертифікацію та відповідно до оновлених правил в Євросоюзі та енергетичному співтоваристві підтвердив своє право на зберігання газу.
Нагадаємо, що на початку березня комісар ЄС з питань енергетики Кадрі Сімсон розповіла про те, що Євросоюз допоможе отримати 2 млрд кубометрів додаткового газу Україні. Заради цього Україну інтегрували у платформу спільних закупівель газу з ЄС.
Перші контракти щодо спільної закупівлі газу країни ЄС планують підписати вже цього літа.
Оксана Чопак
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися