На європейський ринок, окрім українського, потрапляло і російське зерно?
Близько 3,5 мільйона тонн зерна, або 10% минулорічного врожаю Польщі, надійшло до держави з України, повідомив у п’ятницю польський міністр сільського господарства Роберт Телюс.
Урядовець навів дані Державної податкової адміністрації Польщі (KAS) про ввезення українського зерна в ефірі суспільного телеканалу TVP1. За словами міністра, імпорт з України мав негативний вплив не тільки на польський ринок, а й загалом європейський.
У ЄС зернові потрапляли також із півдня. «Є підозра […], що в Європу з півдня доставлялося російське зерно, яке було дешевшим за українське», – зазначив міністр.
Роберт Телюс повідомив, що проведе консультації з представниками сусідніх з Україною держав стосовно контролю за імпортом сільськогосподарської продукції, на яку не поширюються надзвичайні заходи ЄС щодо чотирьох основних зернових продуктів.
Він спрогнозував імовірність застосування обмежень щодо іншої сільськогосподарської продукції, якщо буде «порушено баланс ринку».
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький минулого тижня заявив, що Варшава запропонує Європейській комісії (ЄК), окрім заборони імпорту зернових, перевірити ризики імпорту й іншої української сільськогосподарської продукції.
У вівторок за ініціативою Угорщини, Польщі, Словаччини, Болгарії та Румунії Єврокомісія запровадила заходи щодо імпорту сільськогосподарської продукції з України. Відповідно до цього рішення, пшеницю, кукурудзу, ріпак і соняшник можна вільно продавати в усіх країнах – членах ЄС з 2 травня по 5 червня, за винятком п’яти сусідніх з Україною держав, які найбільше постраждали від скасування імпортних обмежень. Транзит зазначеної продукції можливий і надалі.
Після запровадження обмежень ЄС Польща теж скасувала односторонню заборону на ввезення зернових, але залишила чинною заборону на імпорт низки інших сільськогосподарських продуктів, зокрема молочних, птиці та яєць.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися