Що буде з тарифами на комуналку в Україні?
Що буде з цінами на електроенргію та тарифами на газ для населення протягом наступного року, та які важливі рішення вже прийнято з цього приводу, спробуємо розібратися.
Електроенергія
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) прийняла постанову про підвищення тарифів на розподіл електроенергії для обленерго.
23 травня була ухвалена відповідна постанова на засіданні НКРЕКП.
31 травня завершується дія тарифів для населення. Отже таке рішення регулятора стане обґрунтуванням для їх підвищення. З червня тарифи для обленерго будуть збільшені на 7-34%.
Голова комітету Верховної ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус переконаний, що люди з низькими доходами такого підвищення не відчують, адже отримують субсидії.
Наразі точно не відомо, на скільки зростуть тарифи на електроенергію. Однак розглядають їх одноразове підвищення до 2.40 та 2.80 грн за кіловат або 2.00 та 2.40 грн відповідно, передає Новоє врємя.
Ціни на газ для населення
Ціна газу для населення буде незмінною протягом року, до 1 травня 2024р. Українці будуть платити 7,96 грн за кубометр блакитного палива. Таку заяву зробив голова НАК “Нафтогаз України” Олексій Чернишов.
Нагадаємо, що на час війни в Україні діє мораторій на підвищення тарифів на газ для населення.
Україна вперше може пройти наступний опалювальний сезон без імпорту газу. НАК “Нафтогаз України” планує видобути 13,5 млрд кубометрів газу. Ще певну кількість видобудуть приватні компанії. За словами очільника Нафтогазу, цього обсягу буде достатньо на весь опалювальний сезон. А на випадок недостачі зможуть замовити необхідні обсяги на європейській платформі зі спільних закупівель.
Наразі у газових сховищах України знаходиться близько 9,5 млрд кубометрів газу. Як наголосив Олексія Чернишов, Україна посідає друге місце в Європі за підтвердженими запасами газу, передає РБК Україна.
Що з газом у Європі?
Тим часом ціни на газ у Європі впали до свого мінімального значення з середини 2021р. А деякі трейдери прогнозують падіння цін на газ навіть в мінус цього літа.
Ф’ючерси на газ з початку року вже впали на дві третини. Такій тенденції посприяло збільшення імпорту зрідженого газу, відносно м’яка зима в Європі. До того ж, економічна слабкість та скорочення економік також зменшують попит на споживання газу.
Європа рухається в напрямку створення великої кількості відновлювальних джерел енергії. Потреба в газі для виробництва електроенергії зменшилася через нові сонячні та вітряні електростанції та сприятливі погодні умови, передає РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.
За словами Георга Захманна, після того, як Росія закрила крани, Європа змогла швидко збалансувати свій ринок за рахунок збільшення імпорту зрідженого газу та скорочення попиту.
Оксана ЧОПАК
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися