Повернення перевірок та збільшення податків для бізнесу
З 1 липня в Україні скасовують 2% податок, які сплачували ФОП на спрощеній системі оподаткування. Відповідний законопроект підтримали нардепи у першому читанні.
Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну було введено низку пільг для підтримки українського бізнесу. Ставка оподаткування була знижена з 5 до 2% для платників єдиного податку третьої групи. Ба більше, було дозволено сплачувати цей податок всім підприємствам із доходом до 10 млрд грн. Тоді законотворці обґрунтовували таке зниження необхідністю вивести економіку з шокового стану та підтримати бізнес.
Однак зменшення податків негативно позначилися на бюджетних надходженнях. За словами Ярослава Железняка, заступника голови податкового комітету Верховної ради, щомісяця держбюджет недоотримує 500-700 млн грн від такого послаблення.
В Україні на 2% ставку оподаткування перейшло близько 313 тисяч підприємців, включаючи 40 тисяч юридичних осіб, пише Мінфін.
Штрафи і перевірки повертаються
Крім цього, законопроектом №8401 передбачено скасування мораторію на перевірки ДПС та на фінштрафи на порушення норм податкового кодексу України, включаючи спецгрупи єдиного податку і можливість не сплачувати єдиний соціальний внесок та єдиний податок підприємцями, тощо.
Це означає зелене світло для податкових органів на проведення документальних перевірок підприємств та повернення штрафів за порушення використання РРО.
Податки потрібно підвищувати
Законопроект є результатом умов співпраці України з МВФ та є одним із 19 структурних маяків 4-річної програми фінансування EEF для України. Розмір розширеного фінансування сягає $15,6 млрд та був ухвалений радою директорів МВФ 31 березня.
Після першого траншу Україні, згідно з плановим графіком програми, виділять ще три транші обсягом $893 млн. Вони надійдуть Україні у середині червня, жовтня та в кінці лютого наступного року. Після кожного траншу будуть оцінювати результати виконання зобов’язань України, передає Інтерфакс-Україна.
Від того, чи виконає українська влада вимоги МВФ, залежить отримання наступних траншів від МВФ.
Законопроект не передбачає запровадження нових чи підвищення існуючих податок податків,. Його норми спрямовані виключно на повернення українського податкового законодавства до довоєнного стану. В уряді очікують, що до кінця року бюджет отримає додаткові 8 млрд грн завдяки цим змінам.
Оксана Чопак
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися