Що буде з курсом долара восени?

Що буде з курсом долара восени?

17:07 Серпень 21, 2023

Економіка 1363 5 хвилин

Magyar

Станом на 21 серпня гривня продовжує послаблюватися на готівковому ринку й у касах банків. Чому змінився тренд і чого очікувати восени від курсу долара?

Причини подорожчання долара в Україні

Олексій Другов, професор кафедри менеджменту організації національного університету “Львівська політехніка” вважає, що головними причинами подорожчання долара є відновлення доплат військовим, блокування роботи зернового коридору, затягування військових дій та спроби спекулятивних заробітків. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, передає Еспресо.

При цьому професор зазначає, що для різкого обвалу гривні немає жодних підстав. Адже з макроекономічної точки зору, ситуація є стабільною. На міжбанку ситуація прогнозована, міжнародна фінансова допомога надходить вчасно. Олексій Другов зауважує, що зараз ми маємо справу зі зміною тренду, адже якщо раніше долар дешевшав, то тепер він почав поступово зростати у ціні.

Тим часом Нацбанк готує відмову від фіксованого курсу гривні до долара. Про це пише РБК-Україна з посиланням на НБУ. Після 18 місяців фіксованого курсу гривні до долара Національний банк готується перейти до гнучкого обмінного курсу.

В НБУ запевнили, що на перших етапах переходу будуть активно присутні на валютному ринку, щоб убезпечити його від різких коливань курсу та компенсувати дефіцит валюти на ринку.

За оцінками експертів, після переходу на гнучкий обмінний курс, за якого НБУ буде контролювати та за необхідності коригувати ситуацію на валютному ринку, курс валют не повинен суттєво змінитися.

Долар укріплюється на світовому ринку

На фоні позитивних макроекономічних даних економіки США, долар зміцнюється на світовому ринку відносно кошика із шести інших світових валют. Особливо це стосується послаблення японської ієни та китайського юаня. Останній втрачає свої позиції через уповільнення росту економіки. Про це пише Reuters.

Рубль обвалюється

В росії руль стрімко обвалився, через що було скликано термінове засідання президента. Bloomberg пише про те, що в росії наразі приділяють особливу увагу питанню посилення валютного контролю. Різке підвищення ключової ставки центробанку рф аж до 12% не врятувало ситуацію з обвалом рубля.

Як передає 24 фінанси, з початку року російський рубль втратив приблизно 25% та потрапив у трійку найслабших валют у світі серед ринків що розвиваються. Серед причин називають, зокрема, спробу заколоту Пригожина, після якого знецінення рубля значно пришвидшилося. Крім цього, на рубль тиснуть потужні санкційні обмеження, зменшення обсягів експорту газу і нафти (а отже і зменшення валютних надходжень), а також відтік капіталу з країни.

Як пише видання The Economist, рф мусить або скоротити імпорт товарів, або скоротити військові видатки. Якщо цього не зробити, то постраждає цивільна економіка, адже через інфляцію зменшиться купівельна спроможність пересічних жителів росії.

В будь якому разі, навіть використовуючи всі монетарні інструменти та кошти із фонду доробуту, рф не вдасться змінити в корені ситуацію та уникнути суттєвих збитків для економіки.

Оксана Чопак

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня