Медреформа продовжується: ВР ухвалила закон про реорганізацію лікарень

Медреформа продовжується: ВР ухвалила закон про реорганізацію лікарень

12:53 Грудень 24, 2019

Економіка 3091 4 хвилини

Верховна Рада ухвалила 297 голосами в другому читанні та в цілому законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо невідкладних заходів у сфері охорони здоров’я.

За інформацією Укрінформу, у пояснювальній записці до закону пропонується встановити пільговий період для перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних установ у казенні та комунальні некомерційні підприємства. Цей пільговий період триватиме до 31 грудня 2020 року та передбачатиме: звільнення від виконання кредиторських зобов’язань при реорганізації та необхідності отримання згоди на зміну боржника у зобов’язаннях, від необхідності проведення обов’язкової оцінки майна; спрощену процедуру передачі нерухомого майна; можливість використання власних надходжень для формування статутного капіталу утворених підприємств тощо.

Як зазначив голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, цей документ передбачає вирішення низки проблем, які ускладнюють запровадження нових механізмів фінансування закладів охорони здоров’я. Передбачається, що Кабмін отримує право розробляти та реалізовувати державні цільові програми розвитку комунальних закладів охорони здоров’я, а також може затверджувати у кожному регіоні перелік опорних закладів охорони здоров’я.

Крім того, в Основах законодавства про охорону здоров’я України та Законі України «Про екстрену медичну допомогу» уточнюються повноваження органів місцевого самоврядування в частині управління закладами охорони здоров’я, які належать відповідним територіальним громадам або є об’єктами права спільної власності територіальних громад, формування та розвитку їх мережі, організації їх матеріально-технічного, кадрового та фінансового забезпечення. Пропонується надати комунальним закладам охорони здоров’я можливість утворюватися та функціонувати як спільне комунальне підприємство.

Проєктом закону передбачено поширити на водіїв бригад екстреної медичної допомоги умови оплати праці та заходи соціального захисту, передбачені для медичних працівникв системи екстреної медичної допомоги.

Законопроєкт передбачає також перенесення встановленого Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» терміну запровадження програми медичних гарантій для усіх видів медичної допомоги на 1 квітня 2020 року, що дасть змогу закладам охорони здоров’я завершити процедуру реорганізації.

Загалом, «в областей є ще місяць для завершення підготовки медичних закладів до другої ланки реформи. До 31 січня 2020 року голови ОДА мають забезпечити автономізацію та комп’ютеризацію медзакладів у себе в областях. Наразі комп’ютеризовано лише 40% лікарень. Це катастрофічно мало», – зазначив прем’єр-міністр Олексій Гончарук сказав під час наради із головами облдержадміністрацій.

За його словами, вже з лютого Національна служба здоров’я розпочне укладати договори з лікарнями. Без цього документа лікарня не зможе отримати фінансування. Власником лікарень є місцева влада і це – її відповідальність.

«Всі втомилися від обіцянок. Людям потрібні результати. Особливо в такій надважливій сфері як охорона здоров’я», – підкреслив глава уряду.

Він також зазначив, що реалізацію медреформи тримає на особистому контролі. «Ми запровадимо чіткі показники ефективності для всіх керівників областей і будемо контролювати їх виконання», – додав пан Гончарук.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня