Що буде з газом в Україні цієї зими?

Що буде з газом в Україні цієї зими?

21:21 Вересень 30, 2023

Економіка 1342 5 хвилин

За словами голови НАК “Нафтогаз України” Олексія Чернишова, підземні газосховища України заповнені достроково. Обсяг блакитного палива у сховищах перевищує 15,1 млрд кубометрів газу. Отже, план уряду щодо необхідної кількості газу у сховищах для проходження опалювального сезону, виконано достроково.

Газосховища заповнені на 100% газом власного видобутку

Це перша зима в історії незалежної України, яку ми пройдемо завдяки газу власного видобутку. При цьому, з державного бюджету не витрачено ані копійки на закупівлю імпортного газу, передає Спротив.інфо заяви Олексія Чернишова. Компанія “Нафтогаз України” продовжує закупівлю газу від українських приватних компаній.

Пʼять нових свердловин для видобутку

“Укргазвидобування” запустило ще пʼять свердловин цього року, що дозволило додатково видобувати 500 тис кубометрів газу на добу. Про це повідомляє прес-служба “Нафтогазу”.

При цьому, чотири свердловини були пробурені на старих родовищах, видобуток на яких триває близько 45-55 років. Також була запущена одна повністю нова свердловина.

Крім цього, завдяки запровадженню нових технологій, на одному зі старих родовищ збільшили добовий видобуток газу на 35%, ще на одному — на 50%. За заявами Олексія Чернишова, за рік планують зберегти темп зростання видобутку газу на рівні 7%. Таким чином, в наступному році планують видобути 14 млрд кубометрів газу тільки за рахунок Нафтогазу. При цьому, важливо збільшувати видобуток і в приватних компаній, передає видання Newsweek.

Європейський газ зберігатиметься в українських газосховищах

Завдяки сертифікації української ПСГ, іноземні трейдери отримали можливість закачувати блакитне паливо в українські підземні сховища. За даними Міненерго, станом на 13 вересня іноземні трейдери закачали понад 1,8 млрд кубометрів газу в українські сховища. Українські газосховища знаходяться під землею на глибині від 400 до 2000 м, а тому є повністю безпечними для зберігання газу навіть в умовах війни.

Чому досі зберігається транзит російського газу через територію України?

Російський газ все ще транспортується через територію України до європейських країн. Олексій Чернишов пояснив, що єдиною причиною цього є підтримка європейських країн, які не мають виходу до моря або мають обмежений доступ до інших газових каналів. До таких країн належить Чехія, Австрія, Угорщина та Словаччина.

На український маршрут припадає близько 5 % всього імпорту газу до Європи. Після підриву Північного потоку, Турецький потік та український маршрут залишаються двома шляхами доставки російського газу до Європи.

Російський газ, транзитом через Україну поставляється до Австрії, Словаччини, Італії, та Угорщини. Про це пише РБК-Україна.

Європа має намір повністю відмовитися від російського газу до 2027 р.

Поетапний план повної відмови від російського газу ЄС затвердив до 2027 р. На думку Чернишова, це надто повільний процес.

Термін дії транзитного контракту між Україною та Росією спливає наступного року і надії на його продовження немає. З іншого боку, європейські країни намагаються відмовитися від імпорту російських енергоносіїв, але закриття українського маршруту ставить перед ними серйозні виклики. Адже імпорт російського природного газу ніколи не потрапляв під санкції ЄС, на відміну від вугілля та нафти. Це означає його першочергову важливість для економіки Європейського союзу.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня