Після виходу Великобританії з ЄС показники економіки країни зростають інтенсивніше – Сунак
За словами прем’єр-міністра Великобританії Ріші Сунака, після припинення членства країни в ЄС (Брексіт) показники британської економіки зростають швидше порівняно з країнами Європейського Союзу.
Під час виступу на конгресі Консервативної партії в Манчестері Сунак заявив, що уряд скасував одну із найбільших інфраструктурних інвестицій останнього десятиліття – будівництво високошвидкісної залізничної лінії від Лондона до Манчестера.
Сунак повідомив, що вивільнені таким чином 36 мільярдів фунтів стерлінгів будуть витрачені на сотні інших інфраструктурних проєктів, що будуть реалізовуватися на півночі Англії.
Інвестиція, яка планувалася десятиліттями, із самого початку викликала гарячі суперечки та піддавалася критиці. Нова залізнична лінія мала бути побудована від Лондона через Бірмінгем до Манчестера, із гілкою до Бірмінгему і Лідсу.
Плани щодо будівництва лінії до Бірмінгему і Лідсу скасували ще в 2021 році. Зараз Сунак офіційно підтвердив, що лінія між Бірмінгемом і Манчестером також не буде побудована.
Вартість інвестиційної програми перевищила початковий бюджет щонайменше вдвічі і згідно з останньою оцінкою мала б становити б 71 мільярд фунтів.
За словами Сунака, на прийняття такого рішення вплинуло зокрема і те, що звички щодо подорожей у британців змінилися в результаті епідемії коронавірусу.
У Великій Британії наразі є лише одна високошвидкісна залізнична лінія – це 110-кілометрова ділянка, що з’єднує Лондон із тунелем під Ла-Маншем, по якому йдуть потяги з Великої Британії до Франції та Бельгії.
Під час виступу на партійному конгресі Сунак також повідомив, що британська економіка оговталася від шоку після епідемії коронавірусу швидше, ніж більшість великих європейських економік.
Він додав, що після виходу Великої Британії з єдиного внутрішнього ринку Європейського Союзу її економіка зростає швидше, ніж економіки Франції та Німеччини. «Це відбувається не попри Брексіт, а саме завдяки ньому», – зазначив прем’єр. За його словами, «свобода, яку надав Брексіт», підвищила конкурентоспроможність британської економіки.
Велика Британія вийшла із ЄС 31 січня 2020 року і після 11-місячного перехідного періоду остаточно вийшла з єдиного внутрішнього ринку та митного союзу Європейського Союзу наприкінці 2020 року.
Перед референдумом про членство Британії в ЄС, який відбувся в 2016 році, завершившись незначною перемогою в 51,89 відсотка тих, хто проголосував за вихід, Ріші Сунак, на той час – член Палати громад без посади в уряді – агітував за Брексіт.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися